کد خبر : ۲۵۸۶۹۲
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۳
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت نمی‌خواهد حتی یک نفر از ۹ دهک کم‌درآمد جامعه حقش ضایع شود و یارانه به حساب آن‌ها واریز می‌شود.

حتی یک نفر از ۹ دهک کم‌درآمد جامعه حقش ضایع نمی شود

به گزارش بورس نیوز، حجت‌الله عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امر‌وز در حاشیه معارفه سرپرست حراست وزارت کار در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر ۹۰ درصد مردم یارانه کمک معیشتی می‌گیرند و همه کسانی که جزو ۹۰ درصد یعنی ۹ دهک پائین درآمدی هستند و هنوز یارانه نگرفته‌اند خیالشان راحت باشد.وی افزود: کسانی که تاکنون یارانه نگرفته‌اند دو گروه هستند، از این افراد، عده‌ای تاکنون پرونده یارانه نداشته‌اند که حدود ۷.۵ میلیون نفر هستند، آن‌ها باید در سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها به نشانی my.gov.ir ثبت‌نام کنند و از این تعداد ۴ تا ۵ میلیون نفر جزو ۹۰ درصد هستند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در موضوع اینکه چرا عده‌ای افراد یارانه نمی‌گرفتند، یا اینکه اصلا ثبت‌نام یارانه نداشته‌اند و یا اینکه دولت قبلی خدماتی که باید به آن‌ها ارائه می‌کرده است را ارائه نداده است و الان تعداد آن‌ها بالا رفته است، سازمان هدفمندی یارانه‌ها فهرست متقاضیان جامانده یارانه را دریافت می‌کند و به ما ارائه می‌کند و اگر جزو ۹۰ درصد مردم باشند، به آن‌ها یارانه‌ةای کمک‌معیشتی را از اردیبهشت ۱۴۰۱ یارانه پرداخت می‌کنیم.

عبدالملکی خاطرنشان کرد: دسته دوم کسانی هستند که در دهک ۱۰ درآمدی یعنی پردرآمد هستند و شناسایی شدند، تعدادی از آن‌ها تا فروردین یارانه می‌گرفتند و از اردیبهشت‌ماه نگرفتند. آن‌ها درخواست بازنگری داشتند، بدین ترتیب کسانی که درخواست داشتند به دستور رئیس‌جمهور یک‌ماه یارانه معیشتی آنها پرداخت شده، اما مسدود است تا بررسی شود.

وی بیان کرد: یک ماه فرصت برای بررسی نهایی تقاضا‌ها وجود دارد و افراد می‌توانند به وب‌سایت وزارت کار به نشانی hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند و درخواست بازنگری داشته باشند.

وزیر کار توضیح داد: تقاضای کسانی که بررسی شده و جزو ۹ دهک کم‌درآمد باشند به فهرست یارانه‌بگیران اضافه می‌شوند و به زودی برایشان پیامک ارسال می‌شود. همچنین افراد می‌توانند شناسنامه اقتصادی خانوار خود را ببینند و اگر درخواست بازنگری دارند، در سامانه حمایت اعلام کنند.

عبدالملکی درخصوص گلایه برخی از بازنشستگان که فرزند آن‌ها دارای درآمد شده و یارانه معیشتی آن‌ها حذف شده است، تاکید کرد: بخش زیادی از این اعتراضات درست است، یا مثلا کسانی که خودرو داشتند و به صورت قولنامه‌ای فروخته‌اند و یا براساس اطلاعات پلیس راهور هنوز ماشین به نام فرد قبلی است، ما اصل اعتراض را بر صحت می‌گذاریم و به آن‌ها فرصت می‌دهیم سند به نام خریدار خودرو صادر کنند یا اینکه فرزند خانوار که بزرگ شده و خانواده مستقل تشکیل داده است، اما پرونده یارانه‌اش را جدا نکرده، خانوار جدید یارانه‌ای تشکیل دهد و مستقل شود تا بتوانیم به سرپرست خانوار یارانه معیشتی بدهیم.

وزیر کار ادامه داد: کسانی که فرزند بزرگ دارند و می‌خواهند پرونده یارانه‌ای خانوار آن‌ها جدا شود و یا کسانی که با حساب شخصی خود کار اقتصادی انجام می‌دهند، باید حساب فردی از حساب تجاری آن‌ها جدا شود، به عنوان مثال کسانی هستند که حساب کارپردازی اداره با شماره حساب فردی آن‌ها انجام می‌شود. به آن‌ها هم فرصت می‌دهیم شماره حساب شخصی خود را از حساب تجاری و اداری جدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: تعدادی از طلاب هستند که وجوه شرعی به حسابشان واریز می‌شود که آن‌ها باید به دفتر مراجع تقلید ارجاع دهند، آن‌ها هم باید حساب فردی خود را از حساب وجوه شرعی جدا کنند، اگر این اتفاقات بیفتد، اکثر این متقاضیان جزو ۹۰ درصد مردم قرار می‌گیرند و یارانه شامل حالشان می‌شود.

عبدالملکی گفت: دولت نمی‌خواهد حتی یک نفر از ۹ دهک کم‌درآمد جامعه حقش ضایع شود و یارانه به حساب آن‌ها واریز می‌شود. البته یارانه‌ای که فعلا واریز علی‌الحساب است و اگر جزو ۹۰ درصد باشند بعداً قابل برداشت می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: