کد خبر : ۲۵۸۶۹۳
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۵
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس عرضه خودرو در بورس کالا را در تعادل بازار خودرو تاثیرگذار خواند و توضیح داد: وقتی مدل جدیدی از عرضه با رقابت سالم ایجاد شود، در تعادل قیمت و جلوگیری از رانت و سوداگری و تنظیم گری بازار موثر خواهد بود

با عرضه خودرو در بورس کالا بازار خودرو متعادل می شود

به گزارش بورس نیوز، حجت اله فیروزی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درخصوص عرضه خودرو در بورس کالا اظهار کرد: سال گذشته در آغاز کار مجلس یازدهم طرح عرضه خودرو در بورس کالا در کمیسیون صنایع مطرح شد و حتی تا ارائه به صحن علنی هم پیش رفت، اما با روی کار آمدن دولت سیزدهم دو بحث بیان شد.وی ادامه داد: دولت جدید بیان می‌کرد که با برنامه هایش بازار خودرو را تنظیم گری می‌کند. همچنین با توجه به اینکه عرضه خودرو در بورس نمونه مشابهی در جهان ندارد، مواردی ابهام در این زمینه مطرح شد که طی جلساتی با مسوولان بازار سرمایه به بررسی همه جانبه این موضوع پرداختیم تا به نحو احسن از ظرفیت‌های بازار سرمایه در تعادل بخشی به بازار خودرو استفاده شود.

این نماینده مردم در خانه ملت افزود: از طرف دیگر با توجه به مجوز مجلس برای واردات خودرو و برداشته شدن محدودیت ها، مصوبه سران قوا برای واردات از اول خرداد منقضی شده است. پس با توجه به امکان واردات خودرو برای تنظیم گری بازار، عملا برخی نگرانی‌ها برطرف شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: هدف از عرضه خودرو در بورس کالا این است که با توجه به تعادل بخشی به قیمت خودرو، میزان عرضه و تقاضا شفاف شده و از سوداگری جلوگیری شود، همچنین به گونه‌ای عمل شود که مصرف کنندگان واقعی به خودرو برسند.

فیروزی عرضه خودرو در بورس کالا را در تعادل بازار خودرو تاثیرگذار خواند و توضیح داد: وقتی مدل جدیدی از عرضه با رقابت سالم ایجاد شود، در تعادل قیمت و جلوگیری از رانت و سوداگری و تنظیم گری بازار موثر خواهد بود چراکه در سازوکار بورس کالا همه داده‌ها مشخص است و با ایجاد شفافیت در بازار، بخشی از معضلات فعلی که ناشی از عدم شفافیت است برطرف می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: