کد خبر : ۲۵۸۷۴۵
رئیس کل گمرک کشور:
۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۱
رئیس کل گمرک کشور گفت:هر ۱۵ ثانیه یک کامیون کالای اساسی از بنادر و گمرکات کشور به مقصد‌های مختلف داخلی، از گمرک ترخیص می‌شود.

هر ۱۵ ثانیه یک کامیون کالای اساسی ترخیص می شود

به گزارش بورس نیوز، علیرضا مقدسی، رئیس کل گمرک کشور اظهار کرد: هر ۱۵ ثانیه یک کامیون کالای اساسی از بنادر و گمرکات کشور به مقصد‌های مختلف داخلی، از گمرک ترخیص می‌شود.وی افزود: علاوه بر اقلام موجود در انبارها، حدود ۴۰۰ هزار تن کالای اساسی هم در حال تخلیه بوده و بیش از ۷۰۰ هزار تن کالا نیز در لنگرگاه وجود دارد که به محض انجام مقدمات، روند تخلیه آن‌ها به انبار‌های گمرک آغاز خواهد شد.

مقدسی گفت: این آمار نشان دهنده تلاش روزافزون گمرک در مسیر تامین کالا‌های اساسی مورد نیاز مردم است که امیدواریم بتوانیم بیش ازپیش در این مسیر موفق باشیم.

رییس کل گمرک کشور ادامه داد: حذف ارز ترجیحی با شجاعت دولت سیزدهم به انجام رسید و دولت هزینه این کار را به جان خرید تا این کار را انجام دهد.

مقدسی بیان کرد: در حال حاضر شرایط خاصی در کالا‌های اساسی در دنیا حاکم شده و همه کشور‌ها در حال حفظ و افزایش ذخایر خود هستند و ما نیز ناگزیر به حذف ارز ترجیحی بودیم تا این ذخایر را حفظ کنیم.

وی تاکید کرد: به موازات این امر، دولت سیزدهم تمام توان خود را برای تامین کالا‌های اساسی انجام داده و از هیچ تلاشی در این خصوص فروگذار نکرده است.

وی با اشاره به صادرات ۸.۵ میلیارد دلاری کشور طی ۲ ماه نخست امسال تاکید کرد: این رقم، ۳۷ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده که امیدواریم همین روند را ادامه دهیم.

رییس کل گمرک ایران، ظرفیت‌های صادراتی آذربایجان غربی را بسیار زیاد و قابل توجه اعلام کرد و ادامه داد: در این استان، طی ۲ ماه ابتدایی سال ۱۱۲ میلیون دلار صادرات ثبت شده که البته می‌تواند از این بیشتر باشد.

مقدسی با اشاره به مشکلات مطرح شده در این جلسه در خصوص فعالیت گمرک، این نهاد را مجری سیاست‌ها دانست و اضافه کرد: در حوزه بخشنامه‌های صادره، سهم ما فقط ۱۰ درصد بود و ما مجری ۹۰ درصد دیگر بخشنامه‌هایی بودیم که از دیگر نهاد‌ها صادر می‌شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: