کد خبر : ۲۵۸۹۹۷
مدیرعامل کارگزاری هوشمند رابین در گفتگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۶
با توجه به شرایط تحریمی، گروه های صادرات محور بازار سرمایه بیشترین عقب‌ماندگی را داشته و شرکتهای وارد کننده، بیشترین برابری را با سایر بازارها دارند.

بورس به دنبال جبران عقب ماندگی

به گزارش بورس نیوز اگرچه بازار سرمایه متناسب با سایر بازارها رشد نکرده، اما هنوز در این بازار تحرکی مشاهده نمی شود.

حسن‌ رضایی پور مدیرعامل کارگزاری هوشمند رابین(مدبر آسیا) در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: بر اساس قانون به نام قانون تعادل بازارها، اگر افزایش یا کاهش در یک بازار رخ دهد، در سایر بازارها هم شاهد این فراز و فرود خواهیم بود‌. البته میزان افزایش یا کاهش هر بازار با توجه به نقدشوندگی و ریسک های آن بازار متفاوت خواهد بود.

وی افزود: برای مثال در گذشته با توجه به آنکه نقدشوندگی بازار ارز و طلا بیش از سایر بازارها بود، هر اتفاقی به سرعت این دو بازار را تحت تاثیر قرار می داد و پس از بازار ارز و طلا، با یک وقفه زمانی بازار مسکن و بازار خودرو هم نسبت به رویدادها واکنش نشان می دادند و در نهایت بعد از ایجاد اطمینان نسبی، بازار سرمایه حرکت می کرد. با توجه به همین قانون، در ۱۰ سال گذشته شاهد رشد همگن تمامی بازارها بوده ایم. سرمایه‌گذارانی که این روزها نسبت به عدم رشد بازار سرمایه گلایه دارند یا معتقدند با سرمایه‌گذاری در این بازار از رشد سایر بازارها جا مانده اند، احتمالا نگاه کوتاه مدت به بازار سرمایه داشته یا در روزهای اوج بازار سرمایه وارد این بازار شده اند. اما به صورت کلی تمامی آمار و نمودار ها نشان می دهد در بلند مدت بازار سرمایه خود را به سایر بازارها رسانده است.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه تصریح کرد: به نظر می‌رسد این روزها بازار سرمایه نسبت به سایر بازارها از رشد جا مانده و در کلیت این بازار یک عقب ماندگی وجود دارد.

رضایی پور در معرفی گزینه‌های مناسب برای سرمایه گذاری گفت: در تمامی گروه‌های بازار می توان نمادهایی با پتانسیل بالاتر برای رشد پیدا کرد. البته با توجه به شرایط تحریمی، گروه های صادرات محور بازار سرمایه بیشترین عقب‌ماندگی را داشته و شرکتهای وارد کننده، بیشترین برابری را با سایر بازارها دارند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: