کد خبر : ۲۵۹۰۲۳
محمدرضا برگی مدیر تحلیل سبد گردان هدف؛
۱۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰
تحلیلگرانی که در نهاد‌های مالی کار می‌کند به‌صورت پراکنده تحلیل می‌کنند و این باعث ضعف بازار و ایجاد هیجان به بازار شود، از آن ارزش ذاتی کته برای سهام می‌شود پیش‌بینی کرد.

مرزبندی صنایع و بازار توسط سبد گردان هدف+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، محمدرضا برگی مدیر تحلیل سبد گردان هدف در خصوص تحلیل صنعت دارو و غذا در بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز عنوان کرد:تحلیل در بازار متأسفانه از سطح بالایی برخوردار نیست و در کنار افراد حقیقی که در بازار سرمایه‌گذاری می‌کنند، افراد حقوقی نیز به‌طور پراکنده حصور دارند، تحلیلگرانی که در نهاد‌های مالی کار می‌کنند به‌صورت پراکنده تحلیل می‌کنند و این باعث ضعف بازار و ایجاد هیجان به بازار سهام می شود، از آن ارزش ذاتی که برای سهام می‌شود پیش‌بینی کرد.

این دور شدن باعث تسری پیدا کردن رفتار هیجانی از سوی حقوقی‌ها به سمت حقیقی‌ها در بازار می‌شود و این اتفاق متأسفانه در حال رخ دادن است.

وی ادامه داد: به‌ عنوان‌ مثال یک زنجیره داریم به نام زنجیره غذایی و دارویی که صنعت غذا، دارو، زراعت و قند و شکر را در آن تحلیل می‌کنیم و به‌صورت تخصصی یک تحلیلگر را بر این صنعت قرار داده‌ایم و شخصی که این تحلیل را انجام می‌دهد اختصاصاً بر این شرکت‌ها کار می‌کند و اصلاً بر شرکت‌های سیمانی و صنایع دیگر کار نمی‌کند و بازدهی آن را در جشنواره می‌بینیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: