کد خبر : ۲۵۹۰۳۱
رئیس جمهور:
۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۸
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه بررسی به کارگیری ظرفیت‌های جدید برای تأمین و ذخیره کالا‌های اساسی گفت: نباید منابع کشور در سایر کشور‌ها راکد بماند و باید با سرعت و مستمرا نسبت به ورود منابع به داخل کشور در قالب کالا یا امکانات مورد نیاز اقدام شود.

نباید منابع کشور در سایر کشور‌ها راکد بماند

به گزارش بورس نیوز، این نشست به ریاست آیت‌الله رئیسی و با حضور معاون اول رئیس جمهور، رئیس دفتر رئیس جمهور، وزرای امور اقتصادی و دارایی، جهادکشاورزی، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و روسای بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت تأمین و ذخایر کالا‌های اساسی ارائه شد. بر اساس این گزارش میزان ذخایر کالا‌های اساسی کشور از وضعیت مطلوبی برخوردار است، اما با توجه به شرایط جهانی تدابیر لازم برای ایجاد یک ظرفیت احتیاطی مطرح و جزئیات اجرای آن بررسی و تصویب شد.

در همین راستا ترتیبات تسهیل و تسریع تأمین کالا‌های اساسی، استفاده از ظرفیت نهاد‌ها و بنیادها، تقویت ظرفیت‌های بخش خصوصی جهت تأمین و توزیع کالا‌های اساسی، افزایش زیرساخت‌های الکترونیکی و هوشمند در جهت توزیع بهتر کالا‌های اساسی، تقویت بنادر و ظرفیت‌های ترانزیتی کشور، استفاده از ظرفیت همه انبار‌های موجود در کشور به منظور افزایش ذخایر استراتژیک و احتیاطی و منابع مالی لازم برای تامین، ترانزیت و انبارداری و راهکار‌های تأمین آن مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین مقرر شد علاوه بر تخصیص حداکثر ظرفیت‌های راهداری از سوی وزرات راه و شهرسازی به تامین و ترانزیت کالا‌های اساسی، از تمامی ظرفیت‌ها برای تامین ذخایر احتیاطی کالا‌های اساسی بهره گرفته شود.

در این جلسه همچنین راهکار‌های وزارت جهادکشاورزی برای تسهیل و تسریع تامین کالا‌های اساسی از محل واردات و خرید داخلی در ۱۶ بند مورد بررسی قرار گرفت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: