کد خبر : ۲۵۹۰۹۸
بانک مرکزی اعلام کرد؛
۱۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۲
بانک مرکزی ادعای چند رسانه منتقد دولت درباره استفاده از منابع بانک مرکزی و بانک‌ها برای پرداخت یارانه‌های نقدی را تکذیب کرد.

تکذیب پرداخت یارانه ها از منابع بانک ها و بانک مرکزی

بورس نیوز: در پی درج گزارشی با عنوان «دست دولت در جیب بانک‌ها» در روزنامه اعتماد مورخ چهارم خردادماه سال جاری که در چند رسانه دیگر هم بازتاب داشت، روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: مطلب مذکور ابهامات و شائبه‌هایی را مبنی بر اینکه برخی از بانک‌ها مدعی هستند که دولت منابع پرداختی یارانه نقدی اخیر (۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی) را از محل منابع این بانک‌ها تأمین کرده است و بابت این موضوع به بانک‌ها بدهی دارد؛ مطرح کرده است.

در همین راستا و به منظور تنویر افکار عمومی توضیحاتی به شرح زیر ارائه می‌شود که نحوه تأمین منابع یارانه پرداختی به حساب سرپرستان خانوار‌ها در قانون بودجه سال جاری مشخص شده است. بر این اساس، در راستای اجرای طرح مذکور، دولت از محل منابع تبصره ۱۴ قانون بودجه (منابع و مصارف سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها)، مبالغ تعیین شده را به حساب افراد مشمول دریافت یارانه واریز کرده است. همانطور که ملاحظه می‌شود سازوکار اجرایی طرح به گونه‌ای تنظیم شده است که منابع بانک‌ها درگیر اجرای آن نشود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: