کد خبر : ۲۵۹۱۰۳
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور:
۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۰
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر مشمول مالیات مقطوع می‌شوند و می‌توانند با مراجعه به سامانه مالیاتی، بدون تسلیم اظهارنامه، مالیات خود را تعیین و با اقساط پرداخت کنند.

بیش از 2میلیون نفر مشمول مالیات مقطوع شدند

بورس نیوز: داوود منظور، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور اظهارکرد: هم اکنون دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر مشمول مالیات مقطوع می‌شوند و می‌توانند با مراجعه به سامانه مالیاتی، بدون تسلیم اظهارنامه، مالیات خود را تعیین و با اقساط پرداخت کنند.

وی افزود: حین ورود به درگاه ملی سازمان امورمالیاتی با درج کد ملی از صاحبان مشاغل پرسیده می‌شود که می‌خواهند مشمول ماده ۱۰۰ مالیات‌های مستقیم باشند یا خیر، در صورت تایید این امر سامانه، درآمد زیر ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان را مشمول مالیات مقطوع قرار داده و رقم نهایی مالیات آن مشاغل را به فرد اعلام می‌کند که این رقم قابل قسط بندی است.

وی خاطرنشان کرد: درصد محاسبه مالیات مقطوع برای هر شغل متفاوت بوده، بنابر این پذیرش مالیات مقطوع (توافقی) اختیاری است و در صورت رد این عدد، صاحبان مشاغل می‌توانند اظهارنامه را تسلیم سازمان مالیاتی کنند تا مالیات آن‌ها بر اساس اطلاعات ما و آن‌ها تعیین شود.

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: هم اکنون ۸۰۰ هزار نفر مالیات زیر ۵ میلیون تومان، و ۴۰۰ هزار نفر هم مالیاتشان بین ۵ تا ۲۰ میلیون تومان است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: