کد خبر : ۲۵۹۱۵۸
وزیر راه در مراسم کلنگ‌زنی ۱۵ هزار واحد مسکونی گفت:
۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۶
وزیر راه و شهرسازی گفت: در مسکن مهر فقط تامین زمین برای یک میلیون و ۶۰ هزار واحد توسط دولت انجام شده، اما در نهضت ملی مسکن دولت ملزم به تامین همه زمین‌های مورد نیاز بوده که کار بزرگی است و طی این مدت زمین مورد نیاز برای دو میلیون و ۸۰۰ هزار واحد تامین شده است.

مسکن

بورس نیوز: رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در مراسم کلنگ‌زنی ۱۵ هزار واحد مسکونی در چیتگر اظهار کرد: توافقی بین وزارت راه و شهرسازی با نیرو‌های مسلح مبنی بر ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی منعقد شده که طبق توافقات متعدد، ساخت این واحد‌ها در سراسر کشور توسعه خواهد یافت.وی با اشاره به عدم تناسب عرضه و تقاضای مسکن خاطرنشان کرد: نیاز مردم، مسئولیت دولت و قانون جهش تولید مسکن، ایجاد رویکرد جهادی و جدی در سراسر کشور درباره تامین مسکن را ضروری می‌کند و امیدواریم با پروژه‌های در دست انجام، اقتصاد و اشتغال کشور را رونق بخشیم.

قاسمی بیان کرد: قانون جهش مسکن همزمان با آغاز کار دولت سیزدهم در مهر ماه ابلاغ شد و شامل بخش‌های مختلف از جمله ایجاد سامانه‌های مرتبط، انجام توافقات با بانک‌ها برای تامین تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن و ایجاد صندوق ملی مسکن می‌شد تا بتوانیم بخشی از کمک هزینه‌های اقشار ضعیف را تامین کنیم و منابع خوبی نیز تاکنون به این صندوق اختصاص یافته است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در مسکن مهر فقط تامین زمین برای یک میلیون و ۶۰ هزار واحد توسط دولت انجام شده، اما در نهضت ملی مسکن دولت ملزم به تامین همه زمین‌های مورد نیاز بوده که کار بزرگی است و طی این مدت زمین مورد نیاز برای دو میلیون و ۸۰۰ هزار واحد تامین شده است.

وی توضیح داد: زمین مورد نیاز برای چهار سال آینده پیش‌بینی شده و اصلاحاتی نیز در بخش‌های مختلف نهضت ملی مسکن نسبت به مسکن مهر ایجاد کردیم. این اصلاحات شامل روش‌های شهرسازی، معماری و کیفیت ساخت می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ثبت نام ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در نهضت ملی مسکن گفت: تا پایان خرداد پالایش همه ثبت نام کنندگان تکمیل شده و پیش‌بینی می‌شود ۴ میلیون نفر پالایش شوند. همچنین احداث ۳۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده را در دستور کار قرار دادیم که ۵۰ هزار واحد آن در حال ساخت است.

وی توضیح داد: بر اساس آمار‌ها یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحد در حال ساخت است و این رقم روزانه در سراسر کشور افزایش می‌یابد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: برای تحقق هدف ایجاد ۴ میلیون مسکن، ساخت واحد‌ها در دو پارت دو میلیونی در دستور کار قرار گرفت. با حمایت‌های مجلس و اعتباری که برای تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن پیش‌بینی شده طبق برنامه زمانبندی پیش خواهیم رفت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: