کد خبر : ۲۵۹۱۶۷
در اردیبهشت ماه صورت گرفت؛
۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۹
در شرایطی طبق اعلام شرکت شاپرک، در اردیبهشت ماه سال جاری بیش از ۳ میلیارد و ۵۴۷ میلیون تراکنش انجام شده که نسبت به فروردین ماه، حدود ۱۱ درصد رشد داشته است.

رشد ۱۱ درصدی مبلغ و تعداد تراکنش‌ها

بورس نیوز: در شرایطی طبق اعلام شرکت شاپرک، در اردیبهشت ماه سال جاری بیش از ۳ میلیارد و ۵۴۷ میلیون تراکنش انجام شده که نسبت به فروردین ماه، حدود ۱۱ درصد رشد داشته است. این در حالی است که این رقم نسبت به اردیبهشت ماه سال گذشته، بیش از ۱۷ درصد بیشتر شده است.

در این میان، تغییرات مبلغی تراکنش‌ها نیز بیان گر افزایش ۲۲.۷۷ درصدی نسبت به ماه قبل و رسیدن به رقم ۶،۶۷۷،۰۷۴،۰۴۵ میلیون ریال است. این در شرایطی است که رقم مذکور نسبت به ماه مشابه سال ۱۴۰۰ (اردیبهشت ماه)، بیش از ۳۹ درصد رشد داشته است.

رشد ۱۱ درصدی مبلغ و تعداد تراکنش‌ها

از سوی دیگر در اردیبهشت ماه امسال، بیش از ۹۱ درصد از کل تراکنش‌ها از طریق کارتخوان‌های فروشگاهی بوده است؛ به گونه‌ای که بررسی جدیدترین گزارش شاپرک از سهم ابزار‌های پذیرش از تعداد تراکنش‌ها در اردیبهشت ۱۴۰۱ نشان می‌دهد، کارتخوان فروشگاهی با ۹۱.۹۶ درصد بیشترین سهم را داشته و پس از آن ابزار پذیرش اینترنتی با ۴.۸۹ درصد و در نهایت ابزار پذیرش موبایلی با ۳.۱۶ درصد، در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

رشد ۱۱ درصدی مبلغ و تعداد تراکنش‌ها

همچنین مقایسه تعداد هر یک از ابزار‌های پذیرش فعال سیستمی در اردیبهشت ۱۴۰۱ نسبت به ماه گذشته، نشان می‌دهد تعداد ابزار‌های فعال سیستمی پذیرش اینترنتی، موبایلی و کارتخوان فروشگاهی نسبت به ماه قبل با رشد ۳.۵ درصدی همراه بوده؛ به گونه‌ای که تعداد ابزار پذیرش اینترنتی در اردیبهشت ماه امسال با رشد ۱۳.۳۹ درصدی نسبت به فروردین ۱۴۰۱ به رقم ۳۹۰،۱۴۹ رسیده است؛ بنابراین مجموع تعداد این ابزار‌ها (اینترنتی، موبایلی و فروشگاهی) در دومین ماه سال به رقم ۹.۱۶۴.۲۰۳ رسیده که نسبت به ماه قبل، بیش از ۳ درصد بیشتر شده است.

رشد ۱۱ درصدی مبلغ و تعداد تراکنش‌ها

همچنین مقایسه سهم تعداد هر یک از این ابزار‌های پذیرش فعال سیستمی از کل ابزار‌های بازار در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، نشان می‌دهد سهم کارتخوان‌های فروشگاهی از بازار ۹۴.۰۴ درصد بوده است که این میزان در ماه قبل، ۹۴.۳۵ درصد تعیین شده بود و سهم ابزار پذیرش موبایلی از بازار در دومین ماه بهار ۱۴۰۱، به ۱.۷۱ درصد رسیده که نسبت به فروردین، کاهش یافته است.

رشد ۱۱ درصدی مبلغ و تعداد تراکنش‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: