کد خبر : ۲۵۹۲۰۳
امروز کاهش یافت؛
۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۹ درصد کاهش به ۱۸۶۴ دلار و ۳۶ سنت رسید.

افت قیمت طلا پس از افزایش قابل توجه

بورس نیوز: قیمت طلا پس‌از یک افزایش قابل‌توجه در نهمین روز ماه مه، امروز کاهش یافت. ضعف اخیر قیمت طلا را می‌توان نتیجه افزایش ارزش دلار آمریکا در آستانه اجلاس سیاست پولی فدرال‌رزرو این کشور در این هفته و همچنین کاهش تمایل به ریسک‌پذیری در میان سرمایه‌گذاران دانست.قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۹ درصد کاهش به ۱۸۶۴ دلار و ۳۶ سنت رسید.

شاخص دلار آمریکا در روز دوشنبه در بحبوحه افزایش نگرانی در مورد سیاست‌های سختگیرانه‌تر فدرال رزرو جهت مهار تورم بالا در آمریکا افزایش یافت. قدرت گرفتن دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارز‌های دنیا گران‌تر می‌کند. شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا تا ۸.۶ درصد نسبت‌به سال قبل افزایش‌یافته و تورم هسته تا ۶ درصد بالا رفته‌است، درحالی‌که انتظار می‌رفت تا ۵.۹ درصد کاهش یابد.

از طرف دیگر، افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در پکن باعث برگرداندن برخی محدودیت‌های کرونایی در چین و آغاز آزمایش همگانی کرونا شده‌است. شانگ‌های هم همین وضعیت را دارد. اختلافات جدید چین و آمریکا بر سر مسئله تایوان هم می‌تواند بر شاخص دلار و به‌دنبال آن بر قیمت طلا تاثیر بگذرد.

علاوه‌بر عوامل یاد شده، سهام وال‌استریت هم دوباره سقوط کرده و سود خزانه‌داری آمریکا افزایش‌یافته است. به‌این‌ترتیب، تقاضا برای دلار به‌عنوان یک پشتوانه ایمن افزایش می‌یابد.

درحال‌حاضر تاجران طلا چشم به نتایج کمیته بازار آزاد فدرال‌رزرو آمریکا در روز چهارشنبه دوخته‌اند که می‌تواند بر شاخص دلار و قیمت طلا تاثیر بگذارد.

قیمت نقره امروز با ۱.۱۹ درصد کاهش به ۲۱ دلار و ۶۷ سنت رسید و پلاتین با ۱.۱۷ درصد کاهش ۹۶۶ دلار و ۵ سنت معامله می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: