کد خبر : ۲۵۹۲۰۶
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:
۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۰
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مجلس و کمیسیون اقتصادی در روز‌های آینده ورود می‌کند تا دولت زمانی را برای ارائه کارت اعتباری را مشخص کند.

ورود مجلس به موضوع کالابرگ الکترونیکی

بورس نیوز: محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره کالابرگ یا کارت الکترونیکی اظهار کرد: ما در قانون بودجه ۱۴۰۱ دو اختیار به دولت دادیم یکی استمرار تخصیص ارز به واردات کالا به روش چهار سال قبل و یکی دیگر از اختیارات تخصیص منابع معادل ارز ترجیحی به کالای وارداتی درخصوص کالا‌های اساسی به میزان سیاست‌های جبرانی که باید انجام شود.وی افزود: در اجرا شدن بخش دوم شروطی برای دولت در نظر گرفته شد که در قانون هم آمده است براین اساس دولت باید زیرساخت‌ها را برای کارت خرید فراهم کند شبیه به کارت بنزین که مقدار معینی بنزین با قیمت مشخص فراهم می‌کند و این کارت اعتباری خرید است که برای اقلام مشخص با قیمت مشخص باید فراهم شود.

پورابراهیمی ادامه داد: بانک مرکزی در روز‌های ابتدایی دولت اعلام کرد ما چند ماه فرصت برای آماده سازی زیرساخت‌ها زمان احتیاج داریم و قرار شد تاپایان سال ۱۴۰۰ این ساز و کار‌ها فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: بعد از جلسات مشترک، دولت تعهد کرد در ابتدای سال ۱۴۰۱ زیرساخت‌ها برای اجرای کارت اعتباری فراهم کند و پرداخت نقدی در غالب کارت اعتباری باشد و آنچه که ما رصد کردیم بخش عمده‌ای از زیرساخت‌ها فراهم شده و دولت اعلام کرده موضوع پرداخت نقدی را ادامه دهد و هنوز زمان دقیقی برای کارت اعتباری را مشخص نکرده و مجلس و کمیسیون اقتصادی در روز‌های آینده ورود می‌کند تا دولت زمانی را برای ارائه کارت اعتباری را مشخص کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد: دغدغه مردم درخصوص کالا‌های اساسی باید هرچه زودتر رفع شود موضوع بحث تصمیم دولت هنوز پرداخت نقدی است و این با قانون مجلس مغایرت دارد و دولت باید اراده خود را برای اجرای این فرآیند بکار گیرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: