کد خبر : ۲۵۹۲۲۵
سخنگوی اجرای قانون جدید چک گفت:
۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۶
سخنگوی اجرای قانون جدید چک گفت: روش‌های استعلام مراجعه به وبسایت بانک مرکزی، ارسال پیامک و از طریق درگاه‌های اینترنتی است.

معرفی روش های استعلام چک های تضمین شده

بورس نیوز: آمنه نادعلی زاده، سخنگوی اجرای قانون جدید چک در خصوص اهمیت چک‌های تضمین شده در سیستم بانکی گفت: به لحاظ اهمیت، تعداد چک‌های تضمین شده در سال ۱۴۰۰ حدود یک درصد چک‌های عادی و حدود ۱۵ درصد مبلغ چک‌های مبادله شده است.وی افزود: با توجه به اینکه در گذشته چک‌های تضمین شده مجهز به شناسه صیادی نبود امکان استعلام آن‌ها نیز وجود نداشت و گیرنده چک باید برای استعلام به بانک صادرکننده چک تضمینی مراجعه می‌کرد، اما در حال حاضر گیرنده می‌تواند با توجه به شناسه صیادی و ثبت این شناسه در سامانه صیاد از صحت چک اطمینان حاصل کند.

وی در خصوص روش استعلام چک تضمین شده گفت: یکی از این روش‌های استعلام مراجعه به وبسایت بانک مرکزی است که افراد می‌توانند با مراجعه به تب قانون جدید چک و با کلیک بر روی سرویس استعلامی چک، بر اساس اقوام اطلاعاتی جدید با وارد کردن شناسه صیادی، تاریخ سررسید، کد ملی گیرنده و وارد کردن مبلغ چک، به صورت سریع متوجه ثبت و یا عدم ثبت چک تضمین شده شوند.

نادعلی زاده ادامه داد: افراد همچنین می‌تواند با ارسال یک پیامک بدون متن به شماره ۴۰۴۰۷۰۱۷۰۱، از روش‌های استعلام گیری آگاه شوند.

سخنگوی اجرای قانون جدید چک افزود: افراد همچنین می‌توانند از طریق درگاه‌های اینترنتی مثل اینترنت بانک، همراه بانک، برنامک‌های موبایلی و خودپرداز بانک‌ها از صحت چک تضمین شده مطلع شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: