کد خبر : ۲۵۹۲۲۸
گلدمن ساکس پیش بینی کرد؛
۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۵
گلدمن ساکس پیش بینی کرد که نفت خام در تابستان امسال تا بشکه‌ای ۱۴۰ دلار برسد.

پیش بینی قیمت ۱۴۰ دلاری نفت

بورس نیوز: تحلیلگران گلدمن ساکس انتظار دارند که قیمت جهانی نفت خام در تابستان امسال تا ۱۴۰ دلار در هر بشکه افزایش یابد، انتظار می‌رود کاهش در تولید نفت روسیه، همراه با بهبود تدریجی تقاضای چین، به عرضه‌های اندک نفت فشار بیشتری بیاورد. تحلیل گران این بانک در یادداشتی در اینسایدر، نوشتند: احتمال افزایش شدید قیمت‌ها در تابستان امسال، زمانی که تقاضای فصلی به اوج خود می‌رسد، کاملاً وجود دارد.

تحلیل گران گلدمن انتظار دارند که قیمت‌ها با توجه به سطح کم و بی سابقه موجودی انبارها، افزایش یابند و گفتند که میانگین قیمت برنت در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ حدود ۱۴۰ دلار در هر بشکه خواهد بود و ممکن است حتی بیشتر هم بشود. اقتصاددانان تاکید کردند که با این پیش بینی مصرف کنندگان احساس خواهند کرد که نفت به بشکه‌ای ۱۶۰ دلار برسد. این به دلیل کمبود ظرفیت در پالایشگاه‌ها است که قیمت بنزین و سوخت را بیش از آنچه قبلا تصور می‌شد افزایش داده و در کل اقتصاد هزینه‌ها را اضافه کند.

در سال جاری میلادی به دلیل افزایش تقاضای انرژی پس از همه‌گیری و تحریم‌های بی‌سابقه غرب علیه روسیه، یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان جهان، قیمت نفت سر به فلک کشیده است. بر اساس داده‌های انجمن غیرانتفاعی خودروی آمریکا (AAA)، که قیمت‌ها را در بیش از ۶۰ هزار پمپ بنزین در سراسر ایالات متحده زیر نظر دارد، قیمت بنزین در این کشور به رکورد ۴.۹۲ دلار در هر گالن رسیده است. تحلیل گران گلدمن پیش‌بینی می‌کنند که قیمت‌های نفت خام همچنان بالا خواهد ماند، حتی اگر افزایش قیمت تا نزدیک ۱۴۰ دلار با تشویق مردم به توقف مصرف انرژی موجب تخریب تقاضا شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: