کد خبر : ۲۵۹۲۷۸
مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه گاز:
۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۲
مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه گاز گفت: شبکه گازرسانی ایران افزون بر ۳۵۰ هزار کیلومتر است.

شبکه گازرسانی ایران بیش از ۳۵۰ هزار کیلومتر است

به گزارش بورس نیوز، رضا نوشادی، مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه گاز اظهار کرد: شبکه گازرسانی ایران بیشتر از ۳۵۰ هزار کیلومتر است در حالیکه رتبه دوم از این حیث برای روسیه است تنها با ۹۲ هزار کیلومتر و در مراتب بعدی، کانادا با ۸۲ هزار کیلومتر، چین با ۴۲ هزارکیلومتر، آمریکا با ۳۳ هزار و استرالیا با ۲۳ هزار کیلومتر است.


بیشتر بخوانید: کارت زرد مجلس به وزیر صمت


وی درباره مصرف گاز کشور نیز تصریح کرد: در ایران بطور متوسط حدود ۸۰۰ میلیون مترمکعب در روز گاز مصرف می‌شود که معادل ارز حرارتی ۵ و نیم میلیون بشکه نفت در روز است چیزی معادل کل کشور‌های اتحادیه اروپا. در حالیکه ما کشور در حال توسعه‌ای هستیم و سبد انرژی ما در حال گسترش است.

نوشادی گفت: افزون بر ۷۰ درصد سبد انرژی کشور گاز است و ما هیچ کشور درحال توسعه‌ای را پیدا نمی‌کنیم که یک عامل و یک حامل انرژی چنین گستره‌ای را به خودش اختصاص داده باشد که البته تحلیلگران و کارشناسان بخش انرژی معتقدند ما اینقدر توسعه نباید در گاز ایجاد می‌کردیم.

مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه گاز از پوشش ۹۶ درصدی شهر‌های کشور خبر داده و گفت: امسال را بنام سال سیستان و بلوچستان نامگذاری کردیم و بیش از هزار کیلومتر شبکه اصلی در این استان افتتاح خواهیم کرد که ۲۲۰ کیلومترش تا الان تزریق گاز شده است.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: