کد خبر : ۲۵۹۲۸۳
وزیر راه و شهرسازی گفت:
۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۷
وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس آمار‌ها پس از توافقات قبلی، میزان حمل‌ونقل ایران و ترکمنستان ۵۰ درصد افرایش یافته و این رقم می‌تواند با توافقات میان دو طرف جهشی و افزایشی شود.

افزایش ۵۰ درصدی میزان حمل و نقل ایران و ترکمنستان

بورس نیوز: رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در دیدار با مدیرکل آژانس حمل‌ونقل اظهار کرد: بر اساس آمار‌ها پس از توافقات قبلی، میزان حمل‌ونقل ایران و ترکمنستان ۵۰ درصد افرایش یافته و این رقم می‌تواند با توافقات میان دو طرف جهشی و افزایشی شود.وی افزود: افزایش این رقم نیازمند اقداماتی در همه حوزه‌های حمل‌ونقل است که دو طرف بر آن توافق کنند و بازنگری در تعرفه‌های حمل‌ونقل زمینی می‌تواند منجر به افزایش میزان حمل‌ونقل، تردد و ترانزیت شود.

قاسمی تاکید کرد: ایران هیچ‌گونه محدودیتی برای حمل‌ونقل از طریق ترکمنستان با کشور‌های همسایه نداشته و امکان ترانزیت ترکیبی همه‌جانبه با کشور ترکمنستان وجود دارد.

قاسمی با اعلام اینکه آمادگی برگزاری کمیسیون مشترک حمل‌ونقل ایران و ترکمنستان را در عشق‌آباد یا تهران داریم، گفت: ایران، ترکمنستان، ازبکستان، قزاقستان و حتی ترکیه در شرایط خوبی قرار داشته و می‌توان ترانزیت ترکیبی و همه جانبه برقرار کرد.

وزیر راه و شهرسازی با اعلام آمادگی ایران برای مذاکره در همه زمینه‌های حمل‌ونقلی و برطرف کردن موانع موجود تاکید کرد: نباید به افزایش ۵۰ درصدی سال قبل قانع بود و با توجه به شرایط منطقه باید از فرصت افزایش حمل‌ونقل بین کشور‌ها استفاده کرد.

وی ادامه داد: با توجه موقعیت جغرافیایی دو کشور امکان راهیابی به کشور‌های دریا‌های جنوبی مثل خلیج‌فارس، دریای عمان، بنادر جنوبی تا کشور‌های شمالی و روسیه وجود دارد و اعضای کریدور جنوب به شمال که کشور‌های متحد با یکدیگر هستند می‌توانند با افزایش نقش ترانزیتی خود میلیارد‌ها دلار در سال از منابع کشور‌ها را تامین کنیم.

قاسمی تاکید کرد: باید عملیات اجرایی ۱۰ میلیون تن ترانزیت در سال را میان دو کشور آغاز کنیم و به این ترتیب قطعاً کشور‌های دیگر هم به ما می‌پیوندد.

هیچ محدودیتی در زمینه حمل‌ونقل بین دو کشور وجود ندارد

مامتخان چاکی‌یف مدیرکل آژانس حمل‌ونقل و ارتباطات وابسته نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه در زمینه حمل‌ونقل بین دو کشور هیچ محدودیتی وجود ندارد، گفت: در آینده نزدیک امکان برقراری تردد از سایر مرز‌ها نیز وجود دارد.

وی گفت: افزایش تردد ریلی در مرز سرخس به بالای ۲۰۰ واگن پیش از این مورد توافق قرار گرفته است و آمادگی تردد از مرز‌های دیگر هم به‌صورت گام به گام وجود دارد.

مدیرکل آژانس حمل‌ونقل و ارتباطات ترکمنستان ضمن تاکید بر موقعیت جغرافیایی و ظرفیت‌های بالای حمل‌ونقل میان ایران و ترکمنستان، گفت: هیچ محدودیتی در زمینه حمل‌ونقل از سوی ما وجود نداشته و در زمینه تردد جاده‌ای و کامیونی نیز برخی اقدامات آغاز شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: