بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰
رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور گفت:

وجود بیش از ۵۵ میلیارد تن ذخایر معدنی در کشور

وجود بیش از ۵۵ میلیارد تن ذخایر معدنی در کشور
رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور گفت: بیش از ۵۵ میلیارد تن انواع ذخیره معدنی در کشور قطعی و بقیه ذخیره زمین‌شناسی پیش‌بینی شده است.
کد خبر : ۲۵۹۳۱۱

وجود بیش از ۵۵ میلیارد تن ذخایر معدنی در کشور

بورس نیوز: علیرضا شهیدی، رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با بیان این‌که افزایش عمق و سطح اکتشافات ایران می‌تواند به افزایش ذخایر معدنی کشور اضافه کند، اظهار کرد: آنچه که در کشور تاکنون باب بوده این است که مواد معدنی در سطح کشور شناسایی و ثبت شود و بر این اساس بیش از ۵۵ میلیارد تن انواع ذخیره معدنی در کشور قطعی و بقیه ذخیره زمین‌شناسی پیش‌بینی شده است.وی افزود: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نزدیک به دو دهه است که به شناسایی ذخایر پنهان روی آورده است، به این معنی که این ذخایر به هیچ عنوان نشانه‌هایی روی سطح زمین ندارند، بنابراین امیدواریم با استفاده از ژئوفیزیک هوایی بتوانیم این ذخایر معدنی را شناسایی کنیم.

معاون وزیر صمت بیان کرد: در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از مقیاس یکصدهزارم در دهه ۸۰ به مقیاس ۹۴۵ هزار کیلومترمربع، سطح کشور را مورد شناسایی قرار گرفته است.

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از افزایش دقت اکتشافات خبر داد و گفت: از سال گذشته این سازمان به تولید اطلاعات پایه در مقیاس یک پنجاه هزارم ورود کرده و بر این اساس امیدواریم در برنامه پنج ساله هفتم کل کشور را در مقیاس یک پنجاه هزار داشته باشیم.

شهیدی خاطرنشان‌کرد: در بحث شناسایی و پی‌جویی زیاد از دنیا عقب نیستیم و باید به این نکته نیز توجه کنیم که سطح کشور ما بسیار وسیع است و نیازمند همکاری بخش خصوصی در این‌باره هستیم.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر