کد خبر : ۲۵۹۳۳۳
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت:
۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۸
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران با بیان اینکه انرژی مورد نیاز برای تولید پنج میلیون تن سیمان را تامین خواهیم کرد، گفت: از شب گذشته در بخش فولاد نیز گشایش‌های دیگری را برای آنان عملیاتی کردیم.

تامین انرژی برای تولید ۵ میلیون تن سیمان

بورس نیوز: مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران اظهار کرد: با توافقی که بین وزارت صمت و نیرو صورت گرفت از نیمه خرداد ماه، صنایع بزرگ و بخش کشاورزی با تغییر و جابه جایی زمان تولید از روز به شب، همکاری خود را با صنعت برق آغاز کردند.وی ادامه داد: این همکاری‌ها براساس برنامه‌ای است که وزارت نیرو پیش از شروع زمان اوج مصرف برق با وزارت صمت منعقد کرده است.

رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: در بخش صنعت ۹۲ درصد از واحد‌های صنعتی مشمول طرح‌های مدیریت مصرف نمی‌شوند و اگر مشمول زمانبندی باشند این زمانبندی متناسب با شرایط هر صنعت است.

وی ادامه داد: صنایع فولاد و سیمان، تعطیلات تابستانی خود را به ساعت‌های اوج مصرف و اوج بار ماه‌های گرم موکول کردند بنابراین در سایر ساعت ها، انرژی را به صورت کامل برای این صنایع تامین خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران با بیان اینکه انرژی مورد نیاز برای تولید پنج میلیون تن سیمان را تامین خواهیم کرد، گفت: از شب گذشته در بخش فولاد نیز گشایش‌های دیگری را برای آنان عملیاتی کردیم.

رجبی مشهدی درباره اینکه کاهش برق تحویلی به صنایع را در زمان اوج مصرف چگونه جبران می‌شود، گفت: این کاهش در مقایسه با سال گذشته قابل قیاس نیست. به طور مثال محدودیت شرکت‌های صنعتی فقط یک روز در هفته است در صورتیکه در سال گذشته محدودیت شرکت‌های صنعتی روزانه انجام می‌شد.

وی ادامه داد:اکنون فقط یک روز در هفته و از ساعت ۱۱ تا ۲۳ اعمال می‌شود و در روز‌های دیگر و در ساعات دیگر حتی اگر شیفت شب را راه اندازی کنند انرژی را بطور کامل تحویل خواهند گرفت.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران افزود: با انجام برآورد و محاسبات ما، کمتر از ۱۰ درصد انرژی در طول دوره اوج مصرف تحویل صنایع داده خواهد شد که با استفاده از شیفت‌های شب کار و یا بعد از دوره محدودیت به طور کامل جبران خواهد شد تا در تولید محصولات آن‌ها اخلالی ایجاد نشود.

رجبی مشهدی گفت: امسال برنامه گسترده‌ای را در بخش مصرف طراحی کردیم که در بخش اداری، دولت خود را پیشگام دانست و اقدام‌های لازم را انجام داد که این اقدام‌ها باعث صرفه جویی خوبی در آن بخش شد.

وی افزود: از هفته آینده همه دستگاه‌های اجرایی و ادارات که دستورالعمل‌ها را رعایت نکنند اخطار دریافت کرده و علاوه بر قطع برق از طریق صدا وسیما و سایر رسانه ها، اسامی آن‌ها را به اطلاع عموم می‌رسانیم.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: همکاری خوب مردم، تا این لحظه باعث شده تا تداوم انرژی برق را داشته باشیم این درحالیست که در سال گذشته از ۲۹ اردیبهشت ماه مجبور به اعمال خاموشی شدیم.

رجبی مشهدی ادامه داد: وزارت نیرو امادگی دارد برق مازاد مولد‌های در اختیار واحد‌های صنعتی را با قیمت خوب خریداری کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: