کد خبر : ۲۵۹۳۳۴
وزیر نیرو:
۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۵
وزیر نیرو گفت: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده بر اساس آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت از ۶۳۰ هزار مشترک صنعتی در کشور، ۵۸۰ هزار مشترک بدون هیچ محدودیت و برنامه مدیریت مصرفی از انرژی کامل در اوج بار سال ۱۴۰۱ استفاده می‌کنند.

۵۸۰ هزار مشترک صنعتی هیچ محدودیت برقی ندارند

بورس نیوز: علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو با اشاره به اینکه تمام تلاش وزارت نیرو برای کاهش مشکلات مردم به کار بسته شده، اظهار کرد: ما فراموش نکرده‌ایم در سال گذشته برق در یک روز دو الی سه مرتبه قطع می‌شد آن هم در شرایطی که زندگی‌های امروز و امور جاری وابستگی زیادی به برق دارد.

وی افزود: طی روز‌های گذشته با همکاری ادارات و دستگاه‌های دولتی میزان مدیریت مصرف برق صنایع از ۶۰۰ مگاوات به ۷۰۰ مگاوات افزایش یافته و هدف‌گذاری ما در این بخش ۱۲۰۰ مگاوات است.

محرابیان با اشاره به اینکه ممکن است در یک ساختمان اداری عده زیادی با قطع برق به واسطه مصرف بد بخش معدودی دچار مشکل شوند، ادامه داد: اولین فهرست ادارات و دستگاه‌های پرمصرف مطابق تصویب‌نامه هیئت وزیران روز سه شنبه هفته آتی در صورت تداوم پر مصرف بودن دستگاه انتشار پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: سال گذشته ما ۱۵ هزار مگاوات ناترازی داشتیم که اگر با دست فرمان قبل حرکت می‌کردیم این ناترازی به ۱۹ هزار مگاوات معادل یک چهارم کل نیاز برق می‌رسید.

وزیر نیرو در تشریح اقدامات بنیادی انجام‌شده تصریح کرد: با توجه به تلاش حداکثری همکاران ما در صنعت برق و همراهی مردم تا این لحظه خاموش نداشتیم و اگر این همکاری ادامه‌دار باشد تابستان با کمترین مشکل سپری خواهد شد.

محرابیان ضمن برشمردن راهکار‌های مدیریت مصرف برق در اوج بار گفت: اگر مشترکی نسبت به صرفه‌جویی برق عمل کند و زیر الگوی مصرف باشد ما به ازای هر کیلووات ساعت صرفه‌جویی ۵ برابر قیمت برق معادل ۵۰۰ تومان پاداش دریافت خواهد کرد.

وزیر نیرو ضمن اشاره به آمار مشترکان صنعتی کشور گفت: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده بر اساس آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت از ۶۳۰ هزار مشترک صنعتی در کشور، ۵۸۰ هزار مشترک بدون هیچ محدودیت و برنامه مدیریت مصرفی از انرژی کامل در اوج بار سال ۱۴۰۱ استفاده می‌کنند و امیدواریم بدون مشکل برق این بخش را تامین کنیم.

محرابیان با اشاره به برنامه سایر صنایع برای مدیریت مصرف برق گفت: برق ۴۹ هزار ۵۵۸ مشترک صنعتی هر روز هفته از ساعت ۱۱ صبح لغایت ۲۰ قطع می‌شد، اما در سال جاری این محدودیت به ۱۲ ساعت در هفته طی یک روز از ساعت ۱۱ لغایت ۲۳ اعمال می‌شود.

وی افزود: از سوی دیگر شرایط برای ۴۴۲ مشترک بزرگ صنعتی نیز به نحوی برنامه‌ریزی شده که میزان نیاز برق هرصنعت با توجه به جنبه‌های متفاوت از جمله مدیریت بازار به نحوی رقم بخورد که در ۳ ماه محدودیت تنها یک ماه با مدیریت مصرف برق سروکار داشته باشند و طی دوماه دیگر به طور کامل تامین انرژی شوند.

عضو کابینه دولت سیزدهم با اشاره به شاخص کل بورس گفت: شاخص کل بورس به عنوان یک نماگر از فضای اقتصادی کشور نیز طی فعالیت پس از شروع فصل گرم از ۱۵ خرداد از ۱ میلیون ۵۱۴ هزار ۳۳۱ در تاریخ ۱۶ خرداد ماه با افزایش ۳.۹ درصدی به یک میلیون ۵۷۴ هزار ۶۵ رسیده است.

وی ادامه داد: گروه سیمان به عنوان یکی از صنایع حاضر در طرح مدیریت مصرف به واسطه مدیریت انرژی طی روز‌های گذشته شرایط مناسبی را طی کرده و به طور مستمر صعودی بوده است. بر این مبنا شاخص گروه سیمان در بورس رشد ۱۰.۷ درصدی را تجربه کرده است.

محرابیان گفت: مسئله تاثیر مدیریت مصرف برق بر سایر صنایع بزرگ از جمله فولاد نیز مشخص است، برای مثال شاخص نماد ذوب متعلق به ذوب آهن اصفهان طی ۸ روز اعمال مدیریت مصرف برق از ۲۵۹۶ به ۲۷۴۷ رسیده و رشد ۵.۸ درصد رشد کرده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: