کد خبر : ۲۵۹۳۴۳
در معاملات روز جاری؛
۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۴
قیمت هر اونس طلا با ۲ درصد کاهش به ۱۸۳۲ دلار و ۵۰ سنت رسید.

کاهش اندک در هر اونس طلا

بورس نیوز: قیمت هر اونس طلا با ۲ درصد کاهش به ۱۸۳۲ دلار و ۵۰ سنت رسید، در حالی‌که قیمت طلای آمریکا با ۰.۱۱ درصد کاهش به ۱۸۳۳ دلار و ۵۰ سنت رسید.مایکل مک کارتی، مدیر ارشد استراتژی Tiger Brokers استرالیا، گفت که موارد مغایر حمایت از تقاضای بالقوه امن و خرید پوشش تورمی در مقابل فشار ناشی از رژیم نرخ بهره بالاتر، قیمت طلا را متعادل نگه می‌دارد.

فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره را تصویب کرد که بزرگ‌ترین افزایش آن در بیش از ربع قرن گذشته است تا از افزایش تورم جلوگیری کند و رشد اقتصادی را کاهش دهد.

مک کارتی گفت: طلا برای هفته‌هاست که محدود شده و در حال حاضر برای معامله‌گران یک مشکل واقعی است که بفهمند دقیقا چه چیزی طلا را از این محدوده خارج می‌کند. روند صعودی دلار چشم‌انداز محتاطانه‌ای را برای طلا نشان داد. نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت بالاتر ایالات‌متحده و بازده اوراق قرضه، هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش می‌دهد که سودی به همراه ندارد.

خبر فدرال رزرو باعث کاهش بازده اوراق قرضه با تاریخ طولانی‌تر دولت آمریکا شد و دلار را به بالاترین سطح دو دهه کاهش داد که باعث شد طلا در جلسه قبل ۱.۹ درصد افزایش یابد.

در همین حال، سهام آسیایی امروز پنج‌شنبه افزایش یافت. برایان لان، مدیر عامل GoldSilver Central گفت، با این حال، سرمایه‌گذاران کلیدی با موقعیت‌های بزرگ در طلا، می‌دانند که چشم‌انداز اقتصادی همچنان چالش‌برانگیز است و همچنان ترجیح می‌دهند که شمش را به عنوان یک دارایی امن نگه دارند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۱.۶۷ دلار رسید، پلاتین ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۹۴۰ دلار و ۹۸ سنت رسید و پالادیوم با ۰.۵ درصد افزایش به ۱۸۷۰ دلار و ۷۹ سنت رسید

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: