کد خبر : ۲۵۹۳۵۲
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۷
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات گفت:دستورالعمل بانک دقیق است و عمل به آن بخش مهمی از مشکلات در این زمینه را برطرف خواهد کرد. آنچه باید مورد توجه قرار گیرد، بازنگری در خصوص تعهدات ارزی است.

بازنگری در خصوص تعهدات ارزی مورد توجه باشد

بورس نیوز: محمدرضا میرتاج الدینی، نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی درباره دستورالعمل جدید بانک مرکزی اظهار کرد: یکی از اقدامات مثبت بانک مرکزی دستورالعمل اخیر درباره مدیریت بازار ارز بود. مجلس در دولت قبلی هم این مسئله را در قالب پیشنهاد مطرح کرد و به مسئولان بانک مرکزی در آن مقطع گفت که بدون شک صادرکننده‌ها این ارز را در نتیجه تلاش و پشتکار خود به دست آورده اند، اما با توجه به شرایط کشور و حمایت‌های دولت از این فعالان اقتصادی باید وضعیت اقتصادی را بیش از گذشته مورد توجه قرار دهند.میرتاج الدینی افزود: پیشنهاد به دولت قبل این بود که صادرکنندگان نسبت به بازگشت ارز به کشور تعهد دهند. به این شکل که با یک نرخ توافقی و رضایت از نتیجه، ۷۰ درصد از ارز خود را برگردانند. روشن است در صورتیکه دولت تلاش کند تا با نرخ بخشنامه‌ای این ارز را در اختیار گیرد یا عملیاتی نمی‌شود و یا اینکه فعالان اقتصادی به سراغ راه‌های غیررسمی می‌روند. علاوه بر این‌ها روش دستوری بار‌ها مورد استفاده قرار گرفته و بی نتیجه مانده است.

نماینده مردم تبریز درباره اثر کوتاه مدت یا بلند مدت دستورالعمل بانک مرکزی خاطرنشان کرد: دستورالعمل اخیر بانک مرکزی سبب ورود ارز بیشتر به کشور و به تعادل رسیدن نرخ آن خواهد شد، اما قطعا در بلندمدت باید تدابیر بیشتری برای کنترل و مدیریت بازار ارز مدنظر قرار گیرد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی پیشنهاد خود را برای موفقیت بیشتر در خصوص ایجاد تعادل و ثبات در بازار ارز چنین بیان کرد: دستورالعمل بانک دقیق است و عمل به آن بخش مهمی از مشکلات در این زمینه را برطرف خواهد کرد. آنچه باید مورد توجه قرار گیرد، بازنگری در خصوص تعهدات ارزی است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: