کد خبر : ۲۵۹۳۶۰
علی محمد خبیری مدیرعامل سرمایه‌گذاری ایساتیس پویا در گفتگو با بورس نیوز عنوان کرد:
۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۸
احتمال رشد صنایع معدنی در هفته جاری وجود دارد؛ اما این اتفاق لزوما قطعی نبوده و در واقع به شرایط حاکم در تحریم‌های بازار سرمایه بستگی دارد.

رشد صنایع ایران وابسته به وضعیت تحریم

به گزارش بورس نیوز، مقامات فدرال رزرو نرخ بهره اصلی خود را برخلاف پیش بینی‌ها که در حدود ۰.۵ درصد بود، به ۰.۷۵ درصد افزایش دادند که در این راستا نرخ بهره این بانک به ۱،۷۵٪ رسید. در واقع آمریکا با این سیگنال به افزایش  نرخ بهره ادامه داده تا تورم فزاینده‌ای که در پیش‌بینی آن ناکام بودند را مهار کنند.

علی محمد خبیری مدیرعامل سرمایه‌گذاری ایساتیس پویا در گفتگو با بورس نیوز، در خصوص تأثیر رشد نرخ بهره آمریکا به بورس نیوز گفت : با توجه به وضعیت صنایع معدنی و صادرات محور در کشور ایران و شرایط موجود می‌توان گفت به تدریج این شرکت‌ها رشد خوبی را در حوزه بین المللی تجربه خواهند کرد. البته در این راستا لازم به ذکر بوده به دلیل وجود تحریم‌ها نمی‌توان در این خصوص نظر قطعی داد.


بیشتر بخوانید: کاهش ۶ دلاری قیمت نفت به دلیل بالا رفتن نرخ بهره


وی در ادامه اضافه کرد:  با وجود تغییر نرخ بهره به دلیل مسائل تحریم و منطقه‌ای نمی‌توان انتظار ارزآوری لازم و کافی در رابطه با صادرات صنایع معدنی داشت. البته احتمال رشد صنایع معدنی در هفته جاری وجود دارد؛ اما این اتفاق لزوما قطعی نبوده و در واقع به شرایط حاکم در تحریم‌ها بازار سرمایه بستگی دارد.

خبیری در پایان خاطرنشان کرد: در این راستا می‌توان دریافت در هفته پیش رو همانند هفته گذشته بازار وضعیت مطلوبی نخواهد داشت و لذا نباید انتظار زیادی از تغییر نرخ بهره و شرایط حاکم پس از آن داشت. در واقع می‌توان گفت نرخ بهره و مسائل موجود در کشور دو موضوع تفکیک شده هستند که امیدواریم شرایط بازار در هفته پیش رو بهبود یابد.

 

پایان مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: