کد خبر : ۲۵۹۴۲۲
در یک سال و نیم اخیر رقم خورد؛
۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۵
قیمت ورق گرم در بازار‌های جهانی بین ۵۰ تا ۱۸۰ دلار افت داشت و بیشترین افت در بازار CIS بوده است.

افت ۱۸۰ دلاری قیمت ورق در بازار‌های جهاانی

بورس نیوز: در ماه جاری میلادی قیمت فولاد در بازار‌های جهانی در کشور‌های صادر کننده مهم از جمله چین، هند، ویتنام، روسیه و ... افت ماهانه داشته و در واقع قیمت‌ها در پایین‌ترین سطح یک سال و نیم اخیر قرار گرفته اند.در این بین قیمت ورق گرم در بازار‌های جهانی بین ۵۰ تا ۱۸۰ دلار افت داشت و بیشترین افت در بازار CIS بوده است.

از جمله دلایل افت قیمت‌ها در بازار‌ها می‌توان به افت ارزش ارز‌ها از جمله در هند اشاره کرد. در واقع ارزش دلار در یک سال اخیر ۸ تا ۱۳ درصد رشد داشته است. همچنین از طرفی تورم در بازار‌های جهانی بر مصرف فولاد اثر منفی داشته است.

اغلب کشور‌های مطرح دنیا با افزایش قیمت‌های شدید روبرو شده اند. جنگ روسیه و اوکراین و تحریم‌های به دنبال آن موجب تورم شدید در بازار نفت، انرژی، غذا و کود‌های شیمیایی و بسیاری کالا‌های دیگر شده است.

امسال تورم در هلند سه برابر شده ۹.۲ درصد ثبت شده است. در استرالیا دوبرابر شده ۵.۳ درصد شده است. در آمریکا ماه می‌تورم ۸.۶ درصد رشد داشت و در انگلیس و آلمان به اوج ۴ دهه اخیر رسیده است. رشد قیمت به طور خودکار مصرف را کم می‌کند از غذا گرفته تا آهن و فولاد. پیش بینی شده نرخ جهانی تورم امسال به ۶.۷ درصد برسد.

با توجه به تورم بی سابقه در سراسر جهان، همراه با فضای تورمی موجود، تقاضای جهانی فولاد احتمالا در کوتاه مدت تا میان مدت کم خواهد ماند. حال باید دید آیا جهان در آینده‌ای نه چندان دور در انتظار رکود است؟

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: