کد خبر : ۲۵۹۴۷۱
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۸
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:گزارشی از وضعیت مسکن مهر به رییس جمهور در فروردین امسال اعلام کردیم که عمده مشکلات مسکن مهر در سه شهر جدید پرند، پردیس و هشتگرد است.

عمده مشکلات مسکن مهر در پرند، پردیس و هشتگرد

بورس نیوز: علیرضا جعفری، معاون وزیر راه و شهرسازی درباره جزییات تامین منابع مورد نیاز برای تکمیل مسکن مهر با تعدیل قرارداد‌های پیمانکاری، اظهار کرد: بر اساس برآورد‌های انجام شده، برای ۴۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه کاره و حدود ۲۰ هزار واحدی که پیشرفت ۹۰ درصدی داشته و فقط نیاز به تکمیل آسانسور و انشعابات و محوطه‌سازی دارد، به ۱۵ هزار میلیارد تومان منابع نیازمندیم.

وی خاطرنشان‌کرد: با تصمیم دولت از محل مولدسازی، صندوق ملی مسکن و تهاتر مجوز تامین منابع برای تعدیل قرارداد‌های پیمانکاری داده شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از طریق بسته تهاتر حجم بدهی پیمانکارانی که بین ۷۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان طلب دارند پرداخت می‌شود که تاکنون یک‌هزار میلیارد تعیین تکلیف شده است و مجوز پرداختی‌ها به شرکت‌ها داده شده است.

به گفته وی، رویکرد دولت این است که فقط نباید مسکن را تحویل دهیم و باید همه خدمات محل سکونت از قبیل محوطه سازی و تاسیسات شهری همزمان با تحویل واحد‌ها تکمیل شده باشد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید توضیح داد: گزارشی از وضعیت مسکن مهر به رییس جمهور در فروردین امسال اعلام کردیم که عمده مشکلات مسکن مهر در سه شهر جدید پرند، پردیس و هشتگرد است و به دستور رییس جمهور از فروردین امسال کمیته‌ای به ریاست سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رییس جمهور تشکیل شد تا تدابیر لازم برای تامین منابع اتخاذ شود.

به گفته وی، در نتیجه مجوز‌هایی صادر شد که از طریق «مولدسازی» و «استفاده از زمین‌های در اختیار» بتوانیم منابع مورد نیاز را تامین کنیم.

جعفری گفت: اکنون با طی تشریفات قانونی برای مولدسازی و تهاتر، نقد شوندگی منابع انجام و همه پیمانکاران را جمع کردیم و در خصوص اینکه مطالبات آنان چگونه پرداخت خواهد شد به نتیجه رسیدیم. همچنین با توجه به تزریق منابع داخلی به پروژه‌ها، موضوع الحاقیه قرارداد پیمانکاران تعیین تکلیف شد و شاهد فعالیت ۱۰۰ درصدی کارگاه‌های مسکن مهر خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید خاطرنشان کرد: تعدادی بلوک داریم که هنوز در مرحله فنداسیون هستند، برای این واحد‌ها نیز برنامه ریزی شده تا با جبران عقب ماندگی این واحد‌ها که بعد از سال‌ها در مرحله فنداسیون و اسکلت هستند، در سال آینده تحویل داده شوند.

وی بیان کرد: به این ترتیب به‌محض آماده شدن واحد‌ها منتظر تجمیع و افتتاح کلی نخواهیم ماند و واحد‌ها را به مردم تحویل می‌دهیم؛ هر بلوک ساختمانی که همراه با زیرساخت آماده می‌شود برای بهره برداری هم‌وطنان تحویل داده خواهد شد.

جعفری با اشاره به گلایه مردم از افزایش قیمت‌های اجاره و تمایل برای سکونت در واحد‌های مسکن مهر گفت: پیمانکاران نیر از وضعیت اجاره با خبر هستند و انگیزه کافی برای آماده سازی پروژه‌ها را بعد از تعدیل قیمت‌ها با ضرایب جدید دارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از مذاکره با پیمانکار خرید آسانسور خبر داد و گفت: باید منابع خرید آسانسور نیز ذیل تامین اعتبار ۱۵ هزار میلیارد تومانی انجام شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: