معاون پشتیبانی، املاک و ساختمان بانک شهر گفت:
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۵
معاون پشتیبانی، املاک و ساختمان بانک شهر گفت: اخذ موافقت اصولی تشکیل اولین صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات و راه اندازی سامانه آنلاین واگذاری املاک بانک شهر، دو اقدام مهم و بنیادین در راستای تأمین منابع درآمدی بر پایه شفافیت و عدالت اقتصادی است.

تحولات بنیادین و کارآمد در حوزه املاک و مستغلات بانک شهر

بورس نیوز: ناصر آخوندی، معاون پشتیبانی، املاک و ساختمان بانک شهر اظهار کرد: با عنایت به سیاست گذاری‌های مدیریت ارشد بانک مبنی بر استفاده از پتانسیل بازار سرمایه و تحول در فرایند‌های واگذاری املاک مازاد بانک از رویه سنتی به روش‌های واگذاری از طریق جذب منابع خرد در بازار سرمایه و در راستای اجرای مفاد ماده ۱۶ و ۱۷ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و در راستای تحقق فروش املاک مازاد بانک وفق برنامه تنظیمی، پیگیری اخذ مجوز صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات با سرمایه حداقل ۵ هزار و حداکثر ۷ هزار میلیارد تومان انجام پذیرفت.

وی تاکید کرد:خوشبختانه این مهم با تدابیر، همراهی و حمایت موثر مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره بانک منجر به صدور موافقت اصولی صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات شد.

آخوندی ادامه داد: بانک شهر در سال‌های گذشته، املاک و مستغلات زیادی را بابت مطالبات خود از اشخاص حقیقی و حقوقی و سازمان‌های مختلف دریافت کرده که از ارزش قابل توجهی برخوردار است، این ظرفیت مغفول با راه اندازی صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات و سامانه آنلاین، به گونه‌ای ضابطه‌مند ارزش گذاری، طبقه بندی و به تدریج برای واگذاری به متقاضیان، عرضه خواهد شد.

معاون پشتیبانی، املاک و ساختمان بانک شهر با تاکید بر اینکه با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، بودجه ۹ هزار میلیارد تومانی فروش املاک بانک مازاد در سال جاری به طور کامل محقق می‌شود، گفت: این در حالی است که در سال گذشته، تنها یک چهارم از بودجه ۸ هزار میلیارد تومانی فروش املاک مازاد بانک محقق شده بود.
آخوندی خاطرنشان کرد: تمهیدات جدیدی برای واگذاری اراضی بانک که دارای پروانه‌های ساختمانی بوده و در مراحل اولیه ساخت هستند در نظر گرفته شده و طرح راه اندازی پروژه‌های صندوق زمین و ساختمان با مشارکت شهرداری‌ها نیز از دیگر اقداماتی است که بانک شهر تصمیم به انجام آن دارد تا بدین وسیله مقدمات لازم جهت تسهیل در فروش واحد‌های حاصله فراهم شود.

وی با تأکید بر اصول شفافیت و ایجاد امکان رقابت منصفانه برای رشد اقتصادی گفت: طرح ایجاد سیستم جامع املاک و برقرار کردن شرایط دسترسی کامل به اطلاعات، یکی از برنامه‌های بانک در این دوره است که منجر به برنامه ریزی دقیق در این حوزه می‌گردد. همچنین پیگیری وضعیت اسناد مالکیت و رسیدگی به مشکلات موجود در املاک در حال انجام است که زمینه نقدشوندگی و یا بهینه سازی آن‌ها را برای بانک شهر عملیاتی خواهد کرد.

معاون پشتیبانی، املاک و ساختمان بانک شهر در پایان گفت: هم افزایی و همدلی خانواده بزرگ بانک شهر و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های همه معاونت ها، مدیریت ها، کارکنان و شرکت‌های بانک، منجر به جهشی مثال زدنی در رشد کیفی و کمی بانک در آینده نزدیک خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: