بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۸
توقف طلا در کانال ۱۸۴۰ دلاری
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۹ درصد افزایش به ۱۸۴۰ دلار و ۴۷ سنت رسید.
کد خبر : ۲۵۹۴۷۶

توقف طلا در کانال ۱۸۴۰ دلاری

بورس نیوز: قیمت طلا به‌خاطر ادامه ضعف دلار درحدود ۱۸۴۰ دلار ثابت مانده‌ است، البته بهبود بازار سهام آمریکا و آماده شدن بازار برای اظهاریه جروم پاول، رییس فدرال‌رزرو آمریکا در روز چهارشنبه مانع افزایش بیشتر قیمت طلا می‌شود.شاخص دلار روند نزولی خود را در این هفته ادامه داده و با یک کاهش ۰.۲۰ درصدی به ۱۰۴.۳۰ رسیده‌است. قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۹ درصد افزایش به ۱۸۴۰ دلار و ۴۷ سنت رسید.

علاوه‌بر ضعف دلار که قیمت طلا را بالا می‌برد، عملکرد مثبت بازار سهام و اوراق بهادار در اروپا و انگلیس در بحبوحه نوسان بازار بورس آمریکا و کمرنگ شدن بدبینی‌های اخیر در مورد رشد اقتصاد دنیا، تاثیر مثبتی بر قیمت طلا می‌گذرد. البته سخت‌گیری بانک‌های مرکزی برای مهار تورم خوش‌بینی بازار را به چالش انداخته و خریداران طلا را مردد می‌کند.

به‌علاوه، خبر بهبود شرایط کرونا در چین و آمادگی آمریکا برای برداشتن برخی عوارض دوره ترامپ بر کالا‌های چینی می‌تواند تاثیر مثبتی بر قیمت طلا داشته باشد.

اما در حال حاضر توجه سرمایه‌گذاران به اظهاریه جروم پاول، رییس فدرال‌رزرو آمریکا در گزارش سالانه سیاست مالی این کشور در روز چهارشنبه و پنجشنبه جلب شده‌است.

قیمت نقره امروز با ۰.۲۳ درصد افزایش به ۲۱ دلار و ۷۳ سنت رسید و پلاتین با ۰.۴۷ درصد افزایش ۹۴۰ دلار و ۱۴ سنت معامله می‌شود.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
ارسال نظر