کد خبر : ۲۵۹۵۰۲
سخنگوی اجرایی قانون جدید چک در بانک مرکزی گفت:
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۶
سخنگوی اجرایی قانون جدید چک در بانک مرکزی گفت:پایان خردادماه آخرین مهلت اتصال خودپرداز‌های بانک‌ها به سامانه صیاد بود و بانک مرکزی تا اتصال خودپرداز تمامی بانک‌ها به این سامانه پیگیر این امر خواهد بود.

بانک مرکزی پیگیر اتصال همه خودپردازها به سامانه صیاد

بورس نیوز: آمنه نادعلی‌زاده، سخنگوی اجرایی قانون جدید چک در بانک مرکزی اظهارکرد: بانک مرکزی به منظور تسهیل دسترسی هموطنان به سامانه صیاد، علاوه بر تجهیز درگاه‌های بانکی شامل اینترنت‌بانک و موبایل‌بانک بانک‌ها، اپلیکیشن‌های پرداخت و همچنین زیرساخت پیامکی، از شبکه بانکی خواست تا خودپرداز‌های خود را به سامانه صیاد مجهز کنند تا امکان عملیات ثبت، تایید، انتقال و استعلام چک از طریق خودپرداز‌ها فراهم شود.سخنگوی اجرایی قانون جدید چک در بانک مرکزی در خصوص بانک‌هایی که خودپرداز آن‌ها به سامانه صیاد متصل نشده‌اند، گفت: در حال حاضر فقط اتصال خودپرداز‌های سه بانک توسعه تعاون، کارآفرین و پست‌بانک به این سامانه تکمیل نشده است که این سه بانک حدود ۴ هزار خودپرداز در اختیار دارند. همچنین بانک‌های اقتصادنوین و کشاورزی نیز اهم اقدامات فنی در این زمینه را انجام داده‌اند و به زودی آماده ارائه خدمات در این حوزه خواهند بود.

وی با اشاره به آمار استفاده از روش‌های مختلف برای انجام عملیات چک اعلام کرد: طبق بررسی‌های انجام‌شده، ۷۵ درصد از تراکنش‌های ثبت، تایید، انتقال و استعلام چک از طریق اینترنت‌بانک و موبایل‌بانک بانک‌ها انجام می‌شود و میزان اقبال عمومی به این ابزار‌ها بسیار بالاست. همچنین ۲۰ درصد فرآیند‌های مربوط به چک ازطریق اپلیکشن‌های پرداخت و ۵ درصد این عملیات نیز از طریق سامانه پیامکی، خودپرداز‌ها و شعب بانکی انجام می‌شود.

نادعلی زاده با بیان اینکه پایان خردادماه آخرین مهلت اتصال خودپرداز‌های بانک‌ها به سامانه صیاد بود تاکید کرد: بانک مرکزی تا اتصال خودپرداز تمامی بانک‌ها به این سامانه پیگیر این امر خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: