بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۹
درخشش فولاد هرمزگان در جشنواره ملی بهره وری
در جشنواره ملی بهره وری پروژه " کاهش مصرف قراضه در شارژ فلزی کوره‌های قوسی " فولاد هرمزگان به عنوان یکی از سه پروژه برتر کشور انتخاب و پروژه ایجاد و راه اندازی تبلت صنعتی نیز لایق لوح سپاس گردید و از عطالله معروفخانی مدیر عامل این شرکت تقدیر شد.
کد خبر : ۲۵۹۵۱۹

درخشش فولاد هرمزگان در جشنواره ملی بهره وری

بورس نیوز: عطااله معروفخانی، در حاشیه مراسم افزایش تولید وکاهش مصارف در شرکت فولاد هرمزگان را یکی از اهدف استراتژی این شرکت در حوزه بهره برداری عنوان کرد و اظهار کرد: اهمیت پروژه کاهش مصرف قراضه در شارژ فلزی کوره‌ها در راستای کاهش هزینه ها، پاسخگویی به نیاز بازار و افزایش سود آوری است.

وی افزایش تولید ۱۶ هزار تنی و افزایش ۱۵۰۰ میلیارد ریالی در سودآوری را از دستاورد‌های اجرای این پروژه برشمرد.

معروفخانی اظهار داشت: با توجه به برنامه‌های توسعه‌ای پیش رو در واحد فولاد سازی و افزایش ظرفیت تولید، اجرای این پروژه کمک شایانی به اهداف توسعه‌ای خواهد کرد.

وی در ادامه صحبت‌های خود به حمایت از پروژه‌های تحقیقاتی و دانش بنیان‌ها اشاره کرد و گفت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تکیه بر توان داخل از هر پروژه تحقیقاتی که به افزایش بهره وری و راندمان تولید در شرکت منجر گردد حمایت خواهیم کرد.

معروفخانی حمایت فولاد هرمزگان را صرفا در بازه کارکنان ندانست و گفت: فولاد هرمزگان با تعریف پروژه‌های گوناگون و حمایت مستمر مالی، در اختیار دادن فضای مناسب تحقیقاتی و تضمین خرید محصول، از شرکت‌های دانش بنیان و محققین و دانش پژو هان حمایت می‌کند.

وی این حمایت را در راستای دستور مقام معظم رهبری مبنی بر تکیه بر توان داخل عنوان کرد.

در ادامه پویان بنی اسد مدیر برنامه ریزی کنترل تولید و حمل شرکت فولاد هرمزگان در تشریح پروژه کاهش مصرف قراضه در شارژ فلزی کوره‌های قوسی که موفق به کسب رتبه برتر در همایش بهره وری شد، گفت: تحلیل توقفات کوره‌ها در اثر شارژ غیر ضروری قراضه منجر به بررسی شارژ فلزی کوره‌های قوسی و تغییر در برنامه ریزی مواد در آن‌ها شد، بطوریکه ارزیابی اقتصادی جایگزین کردن قراضه در مواقع غیر ضروری با آهن اسفنجی و افزایش تولید ناشی از اجرای این پروژه مورد بررسی قرار گرفت.

وی گفت: کاهش زمان توقف کوره‌ها و افزایش زمان‌های عملیاتی، منجر به افزایش تولید، بهینه سازی سکوینس‌ها و کاهش مصارف شد؛ که صرفه اقتصادی خوبی را در پی دارد.

بنی اسد اجرای این پروژه را بواسطه کار تیمی متشکل از واحد‌های برنامه ریزی کنترل تولید و حمل، فولاد سازی، خرید مواد اولیه، حسابداری مدیریت با راهبری معاون بهره برداری و حمایت مدیرعامل شرکت دانست و گفت: تهیه برنامه‌های اقتصادی تولید نقش مهمی در افزایش سود آوری، کاهش هزینه‌های تولید، استفاده بهینه از منابع و رضایتمندی مشتریان خواهد داشت.

بنی اسد به پروژه ایجاد و راه اندازی تبلت صنعتی نیز اشاره کرد آن را اینگونه تشریح کرد: با هدف افزایش رضایتمندی مشتریان و کاهش زمان بارگیری محصول و همچنین کاهش خطا‌های انسانی و افزایش ضریب خوش قولی تحویل محصول پروژه بارگیری تختال بوسیله تبلت صنعتی تعریف و اجرایی گردید که سبب انتقال بارگیری تختال از یک نقطه متمرکز به محل چیدمان تختال‌ها شد. از دستاورد‌های این پروژه می‌توان به افزایش چابکی فرایند، کاهش زمان انجام آن، کاهش خطا‌های انسانی، کاهش ترافیک، کاهش مصرف سوخت، حذف گلوگاه‌ها و ایجاد جریانی روان، از ورود تا خروج کامیون‌ها از شرکت می‌باشد.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر