يکشنبه ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۲
فعال بازار طلا و جواهر خبر داد:

سیر نزولی قیمت ها در دلار، سکه و طلا

سیر نزولی قیمت ها در دلار، سکه و طلا
فعال بازار طلا و جواهر گفت: طی هفته‌های گذشته قیمت جهانی طلا تحت تاثیر افزایش نرخ بهره و تورم آمریکا، سیر نزولی پیدا کرده بود و در هفته گذشته حدود ۴۰ دلار و در هفته جاری نیز با ۱۳ دلار کاهش همراه بوده است.
کد خبر : ۲۵۹۶۶۵

طلا

بورس نیوز: محمد کشتی آرای، فعال بازار طلا و جواهر درخصوص وضعیت بازار طلا و سکه در روزجاری، اظهار کرد: طی هفته‌های گذشته قیمت جهانی طلا تحت تاثیر افزایش نرخ بهره و تورم آمریکا، سیر نزولی پیدا کرده بود و در هفته گذشته حدود ۴۰ دلار و در هفته جاری نیز با ۱۳ دلار کاهش همراه بوده است. امروز قیمت هر اونس طلا به ۱۸۲۷ دلار رسیده است.وی با اشاره به وضعیت قیمت‌ها در بازار داخلی طلا افزود: باتوجه به اقدامات بانک مرکزی در کنترل قیمت ارز و همچنین بخشنامه‌های ابلاغی مبنی بر واگذاری ارز‌های صادراتی به متقاضیان، از روز شنبه هفته قبل تا کنون قیمت‌ها در بازار سیر نزولی داشته و تا امروز همچنان قیمت ارز نزولی بوده و نسبت به هفته‌های قبل با کاهش همراه شده است.

این فعال بازار طلا و جواهر با اشاره به کاهش ۴۵۰ هزار تومانی قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی نسبت به روز گذشته، تصریح کرد: قیمت دلار نیز در بازار آزاد تا این لحظه حدوداً ۵۵۰ تومان کاهش قیمت داشته است. این روز‌ها با توجه به رفت و امد‌های سیاسی و احیای برجام قیمت ارز تحت تاثیر قرار گرفته و همچنان سیر نزولی را طی می‌کند.

کشتی آرای ضمن تأکید بر آرامش در بازار طلا و سکه، خاطرنشان کرد: کاهش قیمت‌ها در بازار باعث آرامش شده و همین امر نیز به برقراری داد و ستد‌ها طبق روال عادی قبل، کمک کرده است. این شرایط درحالی است که افزایش قیمت ارز و طلا و سکه در هفته‌های گذشته باعث افزایش تقاضا در بازار شده بود؛ ضمن اینکه همین امر موجب شد تا حباب سکه به بالاترین سطح خود یعنی یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برسد.

وی ادامه داد: اما بعد از اقدامات اخیر بانک مرکزی، سیر نزولی قیمت‌ها در بازار آغاز شد و حباب سکه نیز روزانه با کاهش همراه شد تا جایی که دیروز در اخرین معاملات هر قطعه سکه یک میلیون و ۳۸۰ هزار تومان حباب داشت، اما امروز حدود ۳۸۰ هزار تومان از حباب سکه کاسته شد و این نشان دهنده تخلیه حباب انواع سکه در معاملات است.

به گفته وی هم اکنون در بازار تهران، قیمت سکه بهار آزادی طرح قدیم ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح جدید ۱۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، نیم سکه بهار آزادی ۸ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۵ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان و سکه گرمی ۳ میلیون و ۵۰ هزار تومان داد و ستد شد.

لازم به ذکر است، قیمت هر مثقال طلای آبشده با کاهش ۵۵ هزار تومان طی یک هفته گذشته به ۶ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز به یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان کاهش یافته است.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
قیمت کامودیتی ها ریزشی می شود؟
دو کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز پاسخ می دهند:

قیمت کامودیتی ها ریزشی می شود؟

ترسیم نقشه طلا تا پایان سال
یک کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با بورس نیوز به بررسی وضعیت طلا پرداخت:

ترسیم نقشه طلا تا پایان سال

قیمت طلا اندکی کاهشی شد
در معاملات امروز؛

قیمت طلا اندکی کاهشی شد

ارسال نظر