بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
سه‌شنبه ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۷
تداوم روند کاهشی نرخ ارز در بازار و افزایش عرضه
دبیر کل کانون صرافان کشور گفت: همچنان شاهد بهبود و افزایش عرضه ارز در بازار و کاهش تقاضا هستیم. برآیند این دو مورد باعث تداوم روند کاهشی نرخ ارز در بازار و افزایش عرضه شده است.
کد خبر : ۲۵۹۷۴۷

تداوم روند کاهشی نرخ ارز در بازار و افزایش عرضه

بورس نیوز: کامران سلطانی زاده، دبیر کل کانون صرافان کشور با اشاره به ادامه روند کاهشی نرخ ارز در معاملات امروز اظهار کرد: همچنان شاهد بهبود و افزایش عرضه ارز در بازار و کاهش تقاضا هستیم. برآیند این دو مورد باعث تداوم روند کاهشی نرخ ارز در بازار و افزایش عرضه شده است.وی با اشاره به بخشنامه بانک مرکزی مبنی بر امکان عرضه اسکناس ارز صادرکنندگان به شبکه صرافی‌ها اظهار کرد: در این راستا شاهد افزایش عرضه و خرید آن به نرخ توافقی توسط صرافی‌ها هستیم. در این میان هم وطنان نیز در سرفصل سایر، امکان خرید ارز به نرخ توافقی از صرافی‌ها را دارند که موجب شده هم وطنان عزیز از بازار غیررسمی به سمت بازار رسمی و صرافی‌های تحت نظارت بانک مرکزی سوق پیدا کنند. سلطانی زاده یادآور شد: امروز ارز مسافری در کانال ۲۷ هزار تومان است و هم وطنان می‌توانند با ارائه ویزا، گذرنامه، بلیط و عوارض خروج از کشور، این ارز را از صرافی‌های رسمی سراسر کشور تهیه کنند.

وی در خصوص قیمت دلار توافقی در معاملات امروز (سه شنبه ۷ تیرماه ۱۴۰۱) اظهار داشت: خوشبختانه ارز توافقی به کانال ۲۸ هزار تومان کاهش یافته و هموطنان متقاضی ارز می‌توانند با ارائه کارت ملی و شناسایی این ارز را از صرافی‌های رسمی خریداری کنند.

دبیر کل کانون صرافان کشور ادامه داد: با توجه به تداوم روند رو به کاهش نرخ ارز در روز‌های اخیر، شاهد هجوم هموطنان و صادرکنندگان برای عرضه ارز به سامانه بازار متشکل و سامانه سنا هستیم که با افزایش این حجم از عرضه ارز، شاهد کاهش نرخ ارز و پیشی گرفتن عرضه بر تقاضا هستیم.

وی افزود: همواره گفته ایم که هر زمان که عرضه بر تقاضا پیشی بگیرد، نرخ ارز به سمت کاهش میل خواهد کرد. امیدواریم همچنان با توجه به روند کاهشی نرخ ارز، هموطنان آرامش ذهنی و روانی‌ای که در جامعه حاکم شده است را لمس کنند. زیرا هر زمان که ارز به یک قیمت متعادل و مناسب برسد، در جامعه یک آرامشی را شاهد خواهیم بود. انشاالله جدا از کاهش نرخ ارز شاهد ثبات در قیمت ارز نیز باشیم؛ زیرا بسیاری از تجار، صادرکنندگان و خریداران کالا نیاز به ثبات نرخ ارز دارندریال این موضوع از لحاظ تجاری بسیار اهمیت دارد و امیداریم به یک ثبات در این باره برسیم.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر