کد خبر : ۲۵۹۷۶۱
امروز اتفاق افتاد؛
۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۳
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با یک دلار و ۳ سنت معادل ۰.۸۴ درصد کاهش به ۱۱۶ دلار و ۹۵ سنت رسید.

کاهش قیمت نفت پس از افزایش سه روزه

بورس نیوز:  قیمت نفت در روز جاری به‌دنبال ۳ روز افزایش پیاپی کاهش یافت. اما این کاهش قیمت به‌خاطر ادامه کمبود عرضه نفت در بازار بسیار محدود بود. تولیدکنندگان بزرگ دنیا مانند عربستان نمی‌توانند تولید خود را تا حد زیادی افزایش دهند.قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با یک دلار و ۳ سنت معادل ۰.۸۴ درصد کاهش به ۱۱۶ دلار و ۹۵ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۷۴ سنت معادل ۰.۶۶ درصد کاهش به ۱۱۱ دلار و ۲ سنت رسید.

هر دوی این شاخص‌های نفتی بیش‌از ۲ درصد در روز سه‌شنبه افزایش قیمت داشتند که نتیجه نگرانی درمورد کمبود عرضه نفت در بازار بود. توافق اقتصاد‌های گروه ۷ در مورد قرار دادن یک سقف قیمت برای نفت روسیه حساسیت بازار را بیشتر کرده‌است.

هیرویوکی کیکوکاوا، مدیر عامل مؤسسه نیسان سکیوریتیز گفت: «عربستان و امارات نمی‌توانند تولید خود را افزایش چندانی دهند تا پاسخگوی روند افزایش تقاضا باشند. به‌علاوه، نگرانی درمورد اختلال بیشتر در عرضه نفت به‌خاطر طوفان‌های تابستانی آمریکا قیمت نفت را بالای ۱۱۰ دلار در هر بشکه نگه می‌دارد».

عربستان و امارات تنها کشور‌های عضو اوپک هستند که ظرفیت مازاد تولید برای جبران کاهش عرضه نفت روسیه و سایر اعضای اوپک دارند.

اما وزیر انرژی امارات در روز دوشنبه گفت کشورش نزدیک به حداکثر ظرفیت ۳.۱۶۸ میلیون بشکه در روز طبق قرارداد اوپک پلاس تولید می‌کند.

این رقم اظهارات امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در حاشیه اجلاس گروه ۷ را تایید می‌کند که گفته بود امارات با حداکثر ظرفیت خود تولید می‌کند و عربستان تنها می‌تواند ۱۵۰ هزار بشکه در روز افزایش تولید داشته باشد، یعنی بسیار کمتر از ۲ میلیون بشکه در روزی‌که اعلام‌شده بود.

تحلیلگران همچنین درمورد تاثیر ناآرامی‌ها در اکوادور و لیبی بر کاهش بیشتر عرضه نفت هشدار داده‌اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: