کد خبر : ۲۵۹۸۰۰
وزیر اقتصاد و دارایی گفت:
۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۲
وزیر اقتصاد و دارایی گفت: طبق قانون دولت مکلف به فعال‌سازی این سامانه در اول خرداد ۱۴۰۰ بود که تا پایان دولت قبل این اتفاق نیفتاد، اما این موضوع یکی از تاکیدات جدی هم در دولت و هم در مجلس است.

فعال شدن سامانه مودیان تا ۲۰ تیرماه

بورس نیوز: احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و امور دارایی اظهار کرد: دولت در این خصوص لایحه دو فوریتی تنظیم و به مجلس ارسال کرده که امیدواریم نمایندگان مجلس با دو فوریت و اصل لایحه موافقت کنند تا اجرای احکام مورد نظر به سال ۱۴۰۲ موکول شود.وی افزود: در روز‌های اخیر برخی رسانه‌ها با تحریف شیطنت‌آمیز سخنان رئیس جمهور این‌گونه القا کردند، که گویا یک تورم بالاتری در سال آینده وجود خواهد داشت، اما حرف این است که دولت در نظر دارد، اجرای برخی احکام قانونی را با توجه به عادلانه‌سازی یارانه‌ها از سال آینده آغاز کند.

سخنگوی اقتصادی دولت بیان کرد: این یک تحلیل شیطنت‌آمیز و غیرمنصفانه است و نکته مدنظر رئیس جمهور این بود که دولت در نظر دارد، برخی احکام قانونی مثل افزایش نرخ ارز مبنای محاسبه حقوق قانونی گمرکی از ۴۲۰۰ تومان به نیمایی را با توجه به این‌که اجرای سیاست عادلانه کردن توزیع یارانه‌ها موجب افزایش موقت قیمت در کالا‌های اساسی شده، با اجازه قانونگذار در سال ۱۴۰۱ اجرایی نکند.

خاندوزی ادامه داد: دولت در این خصوص لایحه دو فوریتی تنظیم و به مجلس ارسال کرده که امیدواریم نمایندگان مجلس با دو فوریت و اصل لایحه موافقت کنند تا اجرای احکام مورد نظر به سال ۱۴۰۲ موکول شود.
سخنگوی اقتصادی دولت ادامه داد: توصیه‌ام به رسانه‌ها این است که الآن اساساً کار اخلاقی نیست که با اهداف خاص سیاسی برای مردمی که این همه در اجرای طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها همراهی کرده‌اند، تنش ایجاد شود.

خاندوزی درباره راه‌اندازی سامانه مودیان مالیاتی، عنوان کرد: طبق قانون دولت مکلف به فعال‌سازی این سامانه در اول خرداد ۱۴۰۰ بود که تا پایان دولت قبل این اتفاق نیفتاد، اما این موضوع یکی از تاکیدات جدی هم در دولت و هم در مجلس است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: آزمایش گرم و سرد این سامانه در پایانه‌های فروشگاهی انجام شد که الحمدالله بدون خطر و با امنیت کامل انجام شد. امیدواریم تا ۲۰ تیرماه یعنی هفته امور مالیاتی این سامانه را بتوانیم راه‌اندازی کنیم.

وی همچنین درخصوص درباره برنامه دولت برای کنترل تورم ناشی از سیاست‌های اصلاح اقتصادی، تصریح کرد: تقریبا تمام گزارش های کارشناسی که داریم درباره اثرات سیاست‌های اقتصادی دولت همه موید این است که این سیاست‌ها در یکی دو ماه ابتدای اجرای خود جهش قیمتی در پی خواهد داشت که ما شاهد آن بودیم و در تیرماه با سطح پایین‌تری کنترل خواهد شد، اما در بلند مدت عواملی که بر پایه تورم اثرگذار هست، همان مساله بی‌انضباطی شبکه بانکی کشور و بی انضباطی و کسری بودجه دولت‌ها بوده که با کنترل کردن این دو عامل این مسیر بلندمدت طی خواهد شد.

 

پایان مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: