کد خبر : ۲۵۹۸۰۹
در معاملات امروز؛
۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۳
قیمت نفت به دنبال خبر افزایش ذخایر بنزین و میعانات گازی آمریکا کمی کاهش یافت.

قیمت نفت

بورس نیوز: قیمت نفت به دنبال خبر افزایش ذخایر بنزین و میعانات گازی آمریکا کمی کاهش یافت. قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۶ سنت معادل ۰.۴۸ درصد کاهش به ۱۱۵ دلار و ۷۰ سنت رسید.قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا تغییر چندانی نداشته و ۱۰۹ دلار و ۸۲ سنت معامله می‌شود.

افزایش فعالیت پالایشگاه‌های نفت آمریکا در بحبوحه حاشیه بالای سوددهی آن‌ها ذخایر نفت این کشور را پایین آورده‌است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا گزارش داد ذخایر نفت خام ۲.۸ بشکه در روز در هفته منتهی به ۲۴ ژوئن کاهش‌یافته است، یعنی بسیار بیشتر از ۵۶۹ هزار بشکه‌ای که تحلیلگران انتظار داشتند. این در حالی است که ذخایر بنزین و میعانات گازی این کشور افزایش‌یافته است.
پالایشگاه‌های آمریکا با ۹۵ درصد از ظرفیت خود فعالیت کرده و باعث افزایش ذخایر سوخت این کشور شده‌اند. این بالاترین ظرفیت فعالیت این پالایشگاه‌ها طی ۴ سال گذشته‌است.

اما از طرف دیگر کاهش بیشتر عرضه نفت از قیمت آن حمایت کرده‌است. صادرات نفت لیبی از دو بندر مهم شرقی آن متوقف‌شده و تولید در اکوادور به‌خاطر ادامه اعتراضات پایین آمده‌است.

نگرانی در مورد کند شدن رشد اقتصاد دنیا همچنان مانع افزایش شدید قیمت نفت می‌شود.

تحلیلگران عقیده دارند سیاست‌های سختگیرانه بانک‌های مرکزی و کند شدن روند رشد اقتصاد دنیا بازار‌های کالا را تحت فشار قرار داده‌است. اما احتمال آزادسازی بیشتر ذخایر نفتی آمریکا و افزایش تولید اوپک، از کمبود نفت در بازار می‌کاهد.

افزایش ارزش دلار آمریکا هم مانع افزایش بیش‌ازحد قیمت نفت می‌شود، چون خرید آن را برای دارندگان سایر ارز‌های دنیا گران‌تر می‌کند.

دراین‌بین، ائتلاف اوپک پلاس اجلاس دو روزه خود را از روز چهارشنبه آغاز کرده، اما انتظار نمی‌رود تولید نفت این گروه بیش‌از این افزایش یابد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: