کد خبر : ۲۵۹۸۶۵
بلومبرگ گزارش داد؛
۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۹
بلومبرگ گزارش داد که جی پی مورگان چیس چشم انداز رشد اواسط سال آمریکا را اصلاح کرده و انتظارات سه ماهه دوم برای رشد تولید ناخالص داخلی واقعی سالانه را از ۲.۵ درصد به یک درصد کاهش داده است.

کاهش رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا به یک درصد

بورس نیوز: بلومبرگ گزارش داد که جی پی مورگان چیس چشم انداز رشد اواسط سال آمریکا را اصلاح کرده و انتظارات سه ماهه دوم برای رشد تولید ناخالص داخلی واقعی سالانه را از ۲.۵ درصد به ۱ درصد کاهش داده است. بزرگ‌ترین بانک ایالات متحده، پیش بینی خود را برای سه ماهه سوم از ۲ درصد به ۱ درصد کاهش داد. به گفته تحلیل گران جی پی مورگان، انتظار می‌رود در سه ماه پایانی سال، رشد تا ۱.۵ درصد به دلیل افزایش تولید خودرو و کاهش تورم افزایش یابد.

این کاهش با وجود تشدید سیاست‌های پولی صورت می‌گیرد، در حالی که فدرال رزرو ایالات متحده با افزایش شدید نرخ بهره به تورم پاسخ می‌دهد. فدرال رزرو در ماه ژوئن نرخ بهره را ۰.۷۵ واحد درصد افزایش داد. این پیش‌بینی غم‌انگیز به دنبال هجوم داده‌های ضعیف‌تر در اوایل این هفته بود که نشان داد هزینه مصرف‌کننده ایالات متحده در ماه می‌کمتر از حد انتظار افزایش یافته، در حالی که وسایل نقلیه موتوری کمیاب باقی مانده‌اند. قیمت‌های بالاتر باعث کاهش خرید سایر کالا‌ها شد.

مایکل فروولی، اقتصاددان ارشد آمریکایی جی‌پی مورگان، در یادداشتی گفت: پیش‌بینی ما به طرز خطرناکی به رکود نزدیک می‌شود. با این حال، ما به دنبال گسترش اقتصاد هستیم، تا حدی به این دلیل که فکر می‌کنیم ممکن است کارفرمایان تمایلی به اخراج کارگران نداشته باشند، حتی در دوره‌ای که تقاضای محصولات اندک است.


  • بیشتر بخوانید:
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: