کد خبر : ۲۵۹۹۰۲
رئیس کل بانک مرکزی گفت:
۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۳
رییس کل بانک مرکزی گفت: بانک حداکثر ظرف ۱۰ روز باید پول را به حساب متقاضی واریز کند؛ بنابراین تاکید می‌کنم که حداکثر بعد از تکمیل مدارک و مستندات توسط متقاضی، ظرف ۱۰ روز باید پول به حساب مشتری واریز شود.

پرداخت تسهیلات ازدواج و فرزندآوری ظرف ۱۰ روز

بورس نیوز: علی صالح‌آبادی، رییس کل بانک مرکزی در خصوص تمهیدات جدید بانک مرکزی برای تسریع در وام ازدواج و فرزندآوری اظهار کرد: در خصوص تسهیل تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، پیرو بخشنامه‌های قبلی که در ابتدای سال به شبکه بانکی ابلاغ کرده بودیم، امروز هم دو نکته مهم را پیرو دستور رئیس جمهور تاکید و به بانک‌ها بخشنامه کردیم. نکته اول در خصوص دریافت وثایق از تسهیلات گیرندگان است؛ در بحث وثایق طبق قانون مبتنی بر اعتبارسنجی حداکثر یک سفته یا یک ضامن معتبر یا در چارچوب دستورالعمل اعطای تسهیلات خرد است که تسهیلاتی را برای دریافت وثایق در نظر گرفتیم.

وی افزود: اگر بانکی از آن دستورالعمل که در سایت بانک مرکزی است تخلف کند طبعا برخورد انضباطی خواهد شد؛ بنابراین در بحث وثایق، تسهیل لازم در نظر گرفته شد و قانون هم تکلیف را کاملا مشخص کرده و این را به بانک‌ها تاکید کردیم.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: مطلب دوم این بود که تکلیف مردم باید سریع و ظرف زمان‌بندی مشخصی روشن شود. ما این موضوع را هم به شبکه بانکی تکلیف کردیم تا به محض تکمیل مدارک و ارائه مدارک توسط متقاضی، بانک حداکثر ظرف ۱۰ روز باید پول را به حساب متقاضی واریز کند؛ بنابراین تاکید می‌کنم که حداکثر بعد از تکمیل مدارک و مستندات توسط متقاضی، ظرف ۱۰ روز باید پول به حساب مشتری واریز شود.

وی افزود: در این بخشنامه تاکید کردیم افرادی که به بانک‌ها مراجعه می‌کنند و شکایت و یا اعتراضی دارند می‌توانند به سامانه ارتباط مردمی بانک مرکزی یا سامانه شکایات بانک مرکزی مراجعه کنند و شکایت خودشان را ثبت کنند و حتما بانک مرکزی پیگیری خواهد کرد.

صالح آبادی ادامه داد: بنابراین هم تکلیف وثایق در این بخشنامه کاملا شفاف ارائه و بیان شده و هم تکلیف زمان هم معلوم است که حداکثر ظرف ۱۰ روز از زمان تکمیل مستندات باید وام به حساب فرد واریز شود. مستندات هم در بخشنامه بانک مرکزی کاملا شفاف است.

رییس شورای پول و اعتبار با بیان اینکه در رابطه با تسهیلات فرزندآوری هم مشابه تسهیلات ازدواج به همان شکل عمل خواهد شد، گفت: بانک‌ها باید حداکثر ظرف ۱۰ روز پول را به حساب متقاضی واریز کنند و در صورتیکه این اتفاق نیفتد با بانک برخورد انضباطی خواهد شد و مردم می‌توانند شکایت خود را در سایت بانک مرکزی یا سامانه ارتباط مردمی بانک مرکزی ثبت کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: