کد خبر : ۲۵۹۹۰۵
مدیرعامل شرکت مترو تهران اعلام کرد:
۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۵
مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: با آمدن قطار ملی ظرفیت جابجایی مسافر در مترو روزانه از یک و نیم میلیون نفر به حدود ۷ تا ۱۰ میلیون نفر خواهد رسید.

تست موفق قطار ملی و افزایش تا ۱۰ میلیون نفر مسافر در روز

بورس نیوز: مسعود درستی، مدیرعامل شرکت مترو تهران با اشاره به موفقیت آمیز بودن نخستین تست گرم قطارملی اظهار کرد: پروژه قطار ملی با همکاری معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری از ۲ سال قبل آغاز و یک دستگاه قطار ملی ساخته شدو این محصول در تولید داخلی به مرز ۸۵ درصد رسید.

وی ادامه داد: فرایند نخستین تست گرم قطار ملی با موفقیت انجام شد و اگر تایئد نهایی بین المللی را کسب کند، قطار ملی به عنوان یک افتخار بزرگ به صورت تولید انبوه از طریق واگن سازی بومی دخلی دست پیدا می کنیم.

مدیرعامل شرکت متروی تهران با اشاره به اینکه قطار ملی دستاورد‌های خوبی را همراه دارد گفت: وابستگی ما را در این حوزه به حداقل میرساند؛ جلوی خروج ارز را می‌گیرد و اشتغال زایی برای تولید انبوه را همراه داردو تاثیر ویژه‌ای در مترو خواهد داشت.

درستی تاکید کرد: در صورت تائید نهایی بین المللی، قرارداد ۱۱۳ تولید واگن وارد چرخه تولید داخل میشود و این از موفقیت‌های بزرگ دراین زمینه است.

وی افزود: در متروی تهران با کمبود ناوگان روبرو هستیم هم به لحاظ کمی هم به لحاظ کیفی چراکه ارام ارام این ناوگان دچار فرسودگی شده است و مشکلات فنی پیدا میکند که اگر به سمت تولید اانبوه بویم طبیعتا سرفاصله‌ها کمتر و کیفیت مسافرگیری مناسب‌تر و سهم مترو در حمل و نقل عمومی شهر تهران به صورت چشمگیری افزیش می‌یابد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: