کد خبر : ۲۵۹۹۴۵
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:
۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴
عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس گفت: پیش‌بینی‌پذیری بازار سرمایه و اقتصاد کشور از جمله موارد مهمی است که باید به آن توجه ویژه شود.

توجه ویژه به پیش بینی پذیری بازار سرمایه

بورس نیوز: محسن زنگنه، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید به اینکه بازار سرمایه و مجموع اقتصاد کشور باید سیاست‌ها و راهبرد‌های کلان داشته باشند، اظهار کرد: پیش‌بینی‌پذیری بازار سرمایه و اقتصاد کشور از جمله موارد مهمی است که باید به آن توجه ویژه شود.وی با تاکید براهمیت پیش‌بینی پذیر بودن اقتصاد افزود: در حال حاضر یکی از مهم‌ترین مشکلات اقتصادی کشور پیش‌بینی پذیر نبودن اقتصاد است. در صورتی که این امکان فراهم نشود خود به اصلی‌ترین بازدارنده رشد اقتصادی تبدیل خواهد شد.

زنگنه بیان کرد: اگر قرار بر این است که در سال‌های آتی تورم همچنان بالا باشد، اقتصاد کشور نیازمند پیش‌بینی پذیری است.

این عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه برخی راهبرد‌ها و سیاست‌های اقتصادی به طور شفاف و آشکار پیش روی فعالان اقتصادی نیست. بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و مدیران بازار سرمایه باید اقتصاد را یک فرآیند به هم پیوسته ببینند.

زنگنه با تاکید به اینکه دولت برای حمایت از بازار سرمایه نباید به افزایش و گسترش بازار‌های رقیب اقدام کند، بیان کرد: حمایت و تقویت از بازار سرمایه امری ضروری است و با توجه به اینکه بازار سرمایه می‌تواند بخش فعال در پیشرفت اقتصادی کشور باشد، بنابراین، حمایت و تقویت از بازار سرمایه امری ضروری برای دولت و مجلس است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه پیش‌بینی‌پذیری اقتصاد و سیاست‌های اقتصادی از اهمیت والایی برخوردار است، گفت: مهم‌ترین تکلیف دولت و مجلس در برنامه‌ریزی این است که اقتصاد را برای فعالان اقتصادی پیش‌بینی پذیر کنند و در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد موتور رشد اقتصادی به حرکت در خواهد آمد.

 

پایان خبر

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: