کد خبر : ۲۵۹۹۴۸
۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۸
بسیاری از ما، هر روز مو‌های مان را می‌شوییم تا از شر چربی اضافی آن خلاص شویم، چه بسا، باعث چرب‌تر شدن آن‌ها می‌شویم.

عادت های غلط که باعث چرب شدن مو می شود

بورس نیوز:  شما مو‌های تان را می‌شویید تا از شر چربی اضافی آن خلاص شوید در حالی که نه تنها کمکی نمی‌کند بلکه شامپو زدن روزانه، چربی خود پوست را از بین می‌برد و درنتیجه پوست شروع به تولید چربی می‌کند تا خشکی آن را جبران کند. سعی کنید یک روز در میان یا ۲ الی ۳ بار در هفته از شامپو استفاده کنید.

بسیاری از ما، هر روز مو‌های مان را می‌شوییم تا از شر چربی اضافی آن خلاص شویم، چه بسا، باعث چرب‌تر شدن آن‌ها می‌شویم. عادات غلطی وجود دارند که باعث چرب‌تر شدن مو‌های ما می‌شوند:

۱. زیاد دست زدن به مو دلیل چرب شدن مو

همانطور که دست زدن به صورت باعث انتقال چربی از نوک انگشتان به پوست و ایجاد جوش می‌شود، زیاد دست زدن به مو‌ها نیز تولید چربی را تحریک می‌کند.

۲. زیاد شستن مو از دلایل چرب شدن مو

بله شما مو‌های تان را می‌شویید تا از شر چربی اضافی آن خلاص شوید در حالی که نه تنها کمکی نمی‌کند بلکه شامپو زدن روزانه، چربی خود پوست را از بین می‌برد و درنتیجه پوست شروع به تولید چربی می‌کند تا خشکی آن را جبران کند. سعی کنید یک روز در میان یا ۲ الی ۳ بار در هفته از شامپو استفاده کنید.

۳. زیاد شانه زدن از دلایل چرب شدن مو

زیاد شانه کردن مو، می‌تواند باعث چرب‌تر شدن آن شود. شاید با شانه زدن ابتدا مو‌ها براق به نظر برسند، اما حتما به سرعت چرب خواهند شد. اگر خیلی عادت به شانه زدن مو‌ها دارید، حداقل فقط ساقه و انتهای مو‌ها را شانه بزنید و از کشیدن شانه بر پوست سر خودداری کنید.

۴. استفاده زیاد از نرم کننده از دلایل چرب شدن مو

رر استفاده از نرم کننده‌ها دقت کنید. ممکن است نرم کننده‌ای که استفاده می‌کنید برای مو‌های شما قوی باشد و باعث ریزش آن شود. گاهی نیز ممکن است آن را خوب آبکشی نکنید و همین امر باعص چرب شدن سریع‌تر مو می‌شود. همچنین از استفاده آن بر روی پوست سر خودداری کنید و فقط بر روی ساقه و ریشه مو تمرکز کنید تا ریشه‌های مو را چرب نکنید.

۵. برس یا شانه پر از مو

شاید شانه پر از مو، از نظرتان مشکلی نداشته باشد، چون مو‌های خودتان است. اما اگر مو‌های چربی دارید و همیشه از این بابت ناراحت هستید بدانید که همان مو‌های مرده داخل شانه می‌توانند عامل چربی مضاعف مو‌های شما باشند.

۶. شانه یا برس آلوده از علت‌های چرب شدن مو

شانه شما می‌تواند حاوی همه نوع ماده از گرد و خاک گرفته تا ذرات سرم‌ها و ماسک‌هایی که استفاده می‌کنید باشد. برس یا شانه آلوده می‌تواند آلودگی‌ها را به مو‌های تان انتقال دهد و آن‌ها را کثیف کند؛ بنابراین پس از هر بار استفاده از برس یا شانه آن‌ها را تمیز کنید.

۷. محصولاتی که نیاز به سم زدایی دارند

محصولاتی هستند که می‌توانند مو‌ها را مسدود نمایند و در هنگام شانه کردن موهایتان احساس کنید که اگر کمی بیشتر بر روی شانه فشار بیاورید می‌توانند مو‌های شما را از جایشان بکنند و اگر از شامپو‌های نرم کننده دو تا چهار بار در ماه استفاده نمایید می‌توانند این حالت نامطلوب و ناخوشایند را کاملا از بین ببرند.

۸. استفاده از محصولات نامناسب از دلایل چرب شدن مو

ممکن است محصولات آرایشی و بهداشتی غلطی انتخاب کرده باشید که با جنس مو‌های شما سازگار نیستند. سعی کنید به دنبال موادی با فرمول‌ها یسبک باشید و گول محصولاتی را که قول درخشندگی و لطافت فراوان می‌دهند نخورید، زیرا آن‌ها احتمالا مناسب موی عروسک‌ها هستند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: