کد خبر : ۲۵۹۹۸۳
۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۵
امروزه استفاده از گوشی‌های هوشمند به بخش جدانشدنی و مهمی از زندگی روزمره همه ما تبدیل شده است به طوری که بسیاری از ما زمان زیادی را در شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کنیم و حتی گاهی متوجه گذر زمان نمی‌شویم.

واکنش جالب مخترع تلفن همراه به استفاده از موبایل

بورس نیوز: امروزه استفاده از گوشی‌های هوشمند به بخش جدانشدنی و مهمی از زندگی روزمره همه ما تبدیل شده است به طوری که بسیاری از ما زمان زیادی را در شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کنیم و حتی گاهی متوجه گذر زمان نمی‌شویم. استفاده زیاد از گوشی‌های تلفن همراه توسط مردم سبب تعجب شدید مارتین کوپر، مخترع نخستین گوشی جهان شد، او در مصاحبه‌ای با برنامه‌ی BBC Breakfast پیامی برای مردم داشت که در ادامه این بخش از نمناک به آن پرداخته ایم.

مخترع تلفن همراه:کمی هم زندگی کن!

مارتین کوپر که در سال ١٩٧٣ اولین تلفن همراه جهان را اختراع کرد، به تازگی مصاحبه‌ای با برنامه‌ی BBC Breakfast انجام داد. جین مک‌کوبین، مجری برنامه در طول این مصاحبه، به کوپر می‌گوید که روزانه ۵ ساعت از تلفن همراه خود استفاده می‌کند.

کوپر در جواب او می‌گوید‌:

«واقعا؟ واقعا هر روز ۵ ساعت با گوشی کار می‌کنی؟ کمی هم زندگی کن!».

سپس کسانی را که زمان زیادی از روز خود را صرف استفاده از گوشی می‌کنند، مسخره می‌کند.

مخترع تلفن همراه روزی چند ساعت از گوشی موبایل استفاده میکنه؟

در ادامه این برنامه مارتین کوپر با تمسخر به کسانی که زمان زیادی از روز خود را صرف استفاده از گوشی می‌کنند، می‌خندد و می‌گوید که بر خلاف بسیاری از افراد تنها ۵ درصد از کل وقت خودش در طول روز را صرف استفاده از گوشی‌ها می‌کند و این یعنی اگر ساعت خواب او را از ۲۴ ساعت شبانه روز کسر کنیم، با توجه به زمان باقی مانده، ۵ درصد از طول روز، مدت زمان بسیار کوتاهی خواهد بود.

به‌طور مثال اگر مارتین کوپر ۸ ساعت از ۲۴ ساعت را خواب باشد و ۱۶ ساعت مشغول فعالیت روزانه خود، ۵ درصد این مدت زمان حتی به ۵۰ دقیقه هم نمیرسد و این یعنی خود شخصی که تلفن همراه را اختراع کرده است، در طول روز ۴۸ دقیقه و کمتر از ۱ ساعت با این وسیله مشغول به کار است.

اگر شما هم تحت تاثیر این اعداد و ارقام قرار گرفتید پس حتما لازم است با یک کلیک سری به مطلب "گوشی موبایل هوشمند چه بلایی داره سرمون میاره" بزنید.

مختصری درباره دکتر مارتین کوپر، مخترع تلفن همراه

دکتر مارتین کوپر مهندس آمریکایی متولد ۲۶ دسامبر ۱۹۲۸ است که اولین گوشی قابل حمل را ساخت و از وی به عنوان "پدر تلفن همراه (دستی) " یاد می‌شود. او همچنین اولین شخصی در تاریخ است که از تلفن همراه دستی در انظار عمومی استفاده و با گوشی تلفن همراه یک کیلوگرمی اش در ۳ آوریل ۱۹۷۳ صحبت کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: