بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰
واریز ۸ هزار میلیارد ریالی سود سنواتی و حق تقدم استفاده نشده
مدیرعامل سمات گفت: تاکنون حدود ۸ هزار میلیارد ریال سود سنواتی و حق تقدم استفاده نشده برای ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار سهامدار از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی به حساب سهامداران واریز شده است.
کد خبر : ۲۶۰۰۳۴
نویسنده :
مینا علیزاده

واریز ۸ هزار میلیارد ریالی سود سنواتی و حق تقدم استفاده نشده

بورس نیوز: محمد باغستانی، مدیرعامل سمات یکی از راهبرد‌های کلان این شرکت را ارائه خدمات مطلوب به سهامداران بازار سرمایه برشمرد و اظهار کرد: سمات زیرساخت‌های فنی لازم را برای توزیع سود شرکت‌ها، پرداخت سود سنواتی و حق تقدم‌های استفاده نشده فراهم کرده، امیدواریم با همکاری شرکت‌ها بتوانیم این خدمات را به نحو شایسته‌ای انجام دهیم.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) به نامه اوایل اردیبهشت ماه امسال سازمان بورس و اوراق بهادار به کلیه ناشران ثبت شده نزد این سازمان مبنی بر اجرایی شدن فرایند پرداخت مطالبات سنواتی سهامداران اشاره کرد و افزود: ۲۱ شرکت در ۱۰ روز نخست تیرماه امسال سود سنواتی خود را از طریق اطلاعات سامانه سجام به سهامداران خود واریز کردند تا پرداخت این سود‌ها به رقم ۶۵ شرکت برسد.

وی با بیان اینکه پرداخت سود سنواتی سهامداران از نیمه اردیبهشت ماه امسال آغاز شده است، خاطرنشان کرد: تاکنون حدود ۸ هزار میلیارد ریال سود سنواتی و حق تقدم استفاده نشده برای ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار سهامدار از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی به حساب سهامداران واریز شده است.

باغستانی خاطر نشان کرد: ۱۲ شرکت (سرمایه گذاری پردیس، صندوق بازنشستگی کشوری، داروسازی فارابی، تامین سرمایه بانک ملت، غلتک سازان سپاهان، لیزینگ ایران و شرق، بانک پارسیان، کویر تایر، سرمایه گذاری پارس آریان، پتروشیمی فن آوران، بانک خاورمیانه پرداخت الکترونیک سامان کیش و سرمایه گذاری امید) نیز حق تقدم استفاده نشده خود را از طریق اطلاعات سامانه سجام به حساب سهامداران واریز کرده‌اند.

مدیرعامل سمات از سهامدارانی که تاکنون ثبت نام و احراز هویت خود را در سامانه سجام انجام نداده اند، درخواست کرد، هر چه سریعتر این اقدام را انجام دهند تا این شرکت بتواند امسال سود مجامع، مطالبات سنواتی و حق تقدم استفاده نشده سهامداران را از طریق اطلاعات این سامانه پرداخت کند.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
در خردادماه سال جاری رقم خورد؛

رشد بیش از ۱۱۲ درصدی احراز هویت در سجام

معاون فناوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار گفت:

تعیین تکلیف سود سهام فوت شدگان تا اواخر تابستان

ارسال نظر