کد خبر : ۲۶۰۰۴۵
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:
۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۱
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید حقوق کارکنان و بازنشستگان متناسب با تورم افزایش پیدا کند، گفت: فاصله بین درآمد‌ها و هزینه‌های خانوار، باید متناسب شود، زیرا بی توجهی به این مهم، آسیب‌های اقتصادی و اجتماعی به همراه دارد.

حقوق کارکنان و بازنشستگان متناسب با تورم افزایش پیدا کند

بورس نیوز: سیدکاظم موسوی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص تقویت اشتغالزایی و حمایت از کارمندان و بازنشستگان کم درآمد، اظهار کرد: افراد بیکار در جامعه مظلوم واقع شده‌اند چرا که در شرایط سخت تورمی با مشکلات جدی روبرو هستند و نباید فراموش کرد نرخ تورم بالا حتی برای افراد شاغل نیز مشکلاتی را به همراه داشته است.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در خانه ملت ضمن تاکید بر ضرورت اشتغالزایی برای افراد بی‌درآمد، ادامه داد: بحث افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی باید حل شود از طرفی نباید فراموش شود بازنشستگان کشوری و لشگری نیز با توجه به میزان تورم بالا با مشکلاتی جدی مواجه هستند و افزایش ۱۰ درصدی حقوق تامین معیشت خانوارهایشان را دشوار کرده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه با توجه به اولویت رفع مشکلات اقتصادی مردم به دولت کمک می‌کنیم تا وضعیت سفره مردم بهبود یابد، بیان کرد: باید پذیرفت افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان در معیشت بازنشستگان تاثیر چندانی ندارد، هدف باید رسیدگی به بازنشستگان برای داشتن یک زندگی عزتمندانه باشد چرا که یک بازنشسته به جز حقوق، امکان دریافت کارانه، پاداش، اضافه کار و حق ماموریت را ندارد.

موسوی با بیان اینکه هرچند که دولت محدودیت‌های مالی دارد، اما باید حقوق کارکنان و بازنشستگان متناسب با تورم افزایش پیدا کند، گفت: فاصله بین درآمد‌ها و هزینه‌های خانوار، باید متناسب شود، زیرا بی توجهی به این مهم، آسیب‌های اقتصادی و اجتماعی به همراه دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: