کد خبر : ۲۶۰۰۵۵
وزیر نفت خبر داد:
۱۶ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۶
وزیر نفت گفت:بر اساس این تفاهمنامه پتروپالایشگاه شهید قاسم سلیمانی با تولید ۳۰۰ هزار بشکه در روز با بیش از ۱۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری به ظرفیت پالایشگاهی اضافه می‌شود.

افزایش ظرفیت پالایشگاهی با تفاهمنامه ۱۰ میلیارد دلاری

بورس نیوز: جواد اوجی، وزیر نفت اظهار کرد: بر اساس این تفاهمنامه پتروپالایشگاه شهید قاسم سلیمانی با تولید ۳۰۰ هزار بشکه در روز با بیش از ۱۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری به ظرفیت پالایشگاهی اضافه می‌شود.وی افزود: شرایطی در نظر گرفته می‌شود تا مردم هم در این پروژه‌ها سرمایه گذاری کنند جدا از بانک‌ها و جدا از هلدینگ‌های بزرگ اقتصادی این پروژه‌ها در بورس هم تعریف خواهد شد.

اوجی خاطرنشان کرد: با بهره برداری یک پتروپالایشگاه ۳۰۰ هزار بشکه‌ای، محصولات فراورده نفتی افزایش می‌یابد و اثر تحریم‌ها را خنثی می‌کند.

وزیر نفت ادامه داد: در این بسته ۲۵ میلیارد دلاری با کمک دولت و سازمان برنامه و بودجه در حوزه پروژه‌های صنعت، نفت و گاز و پتروشیمی تدوین شده است.

وی ادامه داد: طی یک ماه گذشته ۲۰ پروژه از پروژه‌های اولویت دار وزارت نفت در بخش تولید نفت، تولید گاز، امنیت انرژی، اقتصاد مقاومتی و صادرات و جلوگیری از خام فروشی تعریف و ۵ پروژه هم در این خصوص انتخاب شده است.

اوجی با اشاره به اینکه نخستین پروژه با امضای تفاهم‌نامه ۷ میلیارد دلاری برای سرمایه‌گذاری در میدان مشترک نفتی آزادگان انجام شد، گفت: با این پروژه تولید نفت در سال اول ۱۹۰ هزار بشکه، سال دوم به ۲۲۰ هزار بشکه و در سال سوم به ۳۰۰ هزار بشکه در روز خواهد رسید که در نهایت تولید به ۵۷۰ هزار بشکه در روز خواهد رسید.

وزیر نفت همچنین گفت: هفته آینده هم امضای تفاهمنامه ۱۰میلیارد دلاری برای سرمایه گذاری در پروژه پتروپالایشگاهی شهید قاسم سلیمانی انجام می‌شود که مردم و سرمایه گذاران و بورس ورود می‌کنند.

اوجی افزود: سرمایه گذاری‌هایی که از اهداف دولت است می‌تواند از خام فروشی نفت جلوگیری کند و در کمک به اقتصاد هم می‌تواند بسیار مثمر ثمر باشد.

وی بیان کرد: با این سرمایه گذاری‌ها که مد نظر دولت است قطعا این نقدینگی سرگردان که امروز در سطح جامعه وجود دارد به سمت تولید کشیده می‌شود که در نتیجه مردم بهره آن را می‌بینند و هم امنیت انرژی در کشور حاصل می‌شود.

 اوجی گفت: دولت مردمی سیزدهم و وزارت نفت در ۱۲ ماه اخیر بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار در بخش‌های مختلف از طریق قرارداد و تفاهم نامه سرمایه‌گذاری کرده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: