کد خبر : ۲۶۰۱۰۴
مدیرعامل ایساکو گفت:
۱۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵
مدیرعامل ایساکو گفت: کیفیت قطعات هم تا حد زیادی به کیفیت مواد اولیه بستگی دارد. اکنون ما ناچاریم اغلب مواد اولیه را از داخل تامین کنیم، در خصوص کیفیت بار‌ها به تولید گنندگان مواد اولیه موضوعات را منتقل کرده ایم و در این زمینه فقط خودروساز مقصر نیست بلکه باید به نقش صنایع دیگر هم توجه داشت.

وابستگی کیفیت قطعات خودرو به کیفیت مواد اولیه

بورس نیوز: بابک سلاجقه، مدیرعامل ایساکو درخصوص مواد اولیه خودرو اظهار کرد: خودرو از ۳ دسته مواد تشکیل شده است. نخست مواد فلزی، دوم مواد پتروشمی و سوم موادی که از خارج وارد می شود. در حال حاضر مواد فلزی و پتروشیمی داخلی با قیمت‌های آزاد و براساس قیمت دلار به فروش می‌رسند، مواد وارداتی نیز به خاطر تحریم ها، گران تر به دست ما می‌رسند که همه این‌ها بر قیمت تمام شده خودرو اثر می‌گذارند.

وی افزود: بطور مثال درخت سیم کشی یا دسته سیمی که در خودرو به کار می‌رود دارای ترمینال‌هایی است که از مواد فلزی با فناوری بالا تولید می‌شوند، در سال‌های گذشته این مواد وارداتی بودند و امکان تولید آن‌ها در داخل کشور نبود، اکنون تولید آن‌ها داخلی شده، اما با قیمت بسیار بالایی به ما می‌فروشند و یا مواد پتروشمی مورد نیاز برای ساخت بسیاری از قطعات را با اینکه تولید داخل هستند، نسبت به گذشته با چند برابر قیمت تهیه می‌کنیم.

سلاجقه گفت: از طرفی کیفیت قطعات هم تا حد زیادی به کیفیت مواد اولیه بستگی دارد. اکنون ما ناچاریم اغلب مواد اولیه را از داخل تامین کنیم، در خصوص کیفیت بار‌ها به تولید گنندگان مواد اولیه موضوعات را منتقل کرده ایم و در این زمینه فقط خودروساز مقصر نیست بلکه باید به نقش صنایع دیگر هم توجه داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: