کد خبر : ۲۶۰۱۲۰
اشخاص حقیقی پرداخت کردند؛
۲۰ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۶
مجموع مودیان حقیقی که از ۳۲ استان کشور در سال ۱۴۰۰ مالیات توافقی پرداخت کرده‌اند، حدود دو میلیون و هفتصد هزار شخص حقیقی بوده است؛ بنابراین طبق تبصره ماده ۱۰۰ این مودیان حدود ۷ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان مالیات توافقی پرداخت کرده‌اند.

پرداخت حدود ۷ هزار میلیارد تومان مالیات توافقی

بورس نیوز: بر اساس گزارش‌های آماری مجموع مودیان حقیقی که از ۳۲ استان کشور در سال ۱۴۰۰ مالیات توافقی پرداخت کرده‌اند، حدود دو میلیون و هفتصد هزار شخص حقیقی بوده است؛ بنابراین طبق تبصره ماده ۱۰۰ این مودیان حدود ۷ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان مالیات توافقی پرداخت کرده‌اند.

مجموع مالیاتی که این مودیان طبق تبصره ۱۰۰ و مالیات ابرازی (اظهارنامه‌های گروه اول و دوم و سوم) پرداخت کرده‌اند حدود ۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بوده که حاکی از رشد ۱۳۲ درصدی نسبت به سال ۹۹ است.

لازم به ذکر است، کل مالیات توافقی سال ۹۹ حدود ۴ هزار میلیارد تومان بوده است.

بر اساس این گزارش، می‌توان گفت هر شخص حقیقی به طور متوسط حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۰ مالیات توافقی پرداخت کرده است.

استان تهران با ۶۵۰ هزار شخص حقیقی دارای بیشترین پرداخت‌کننده مالیات توافقی و استان ایلام و کهکیلویه وبویراحمد با حدود ۲۸ هزار نفر کمترین تعداد اشخاص حقیقی در پرداخت مالیات توافقی را دارند.

همچنین از نکات قابل توجه این گزارش تعدیل ۵۴ میلیاردی مالیات قابل وصول از محل تبصره ذیل ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم است که مشمول ۷۴۴۱ نفر در سال ۱۴۰۰ شده است.

گفتنی است، دو صنفی که حساسیت‌های زیادی در خصوص عملکرد مالیاتی آن‌ها ایجاد شده بود دندانپزشکان و صنف طلا و جواهر بود که لازم به ذکر است، به طور متوسط هر دندانپزشک در سال ۹۹، حدود ۹.۵ میلیون تومان مالیات توافقی پرداخت کرده که در سال ۱۴۰۰، به حدود ۱۶.۵ میلیون تومان افزایش یافته است.

دندانپزشکان استان تهران با مالیاتی بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان (مناطق شمالی شهر تهران با پرداخت عددی حدود ۲۳ میلیارد تومان) بیشترین سهم و استان خراسان جنوبی با ۶۵۰ میلیون تومان کمترین سهم از مالیات توافقی پرداخت شده را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین آمار‌ها نشان می‌دهد مالیات ابراز شده هر واحد طلافروشی در سال گذشته تنها حدود ۶ میلیون تومان بوده است که البته به نظر می‌رسد با برآورد‌های مختلف مالیات پرداخت شده توسط این دو صنف با انتظارات افکار عمومی فاصله داشته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: