کد خبر : ۲۶۰۱۹۹
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت:
۲۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹
وزیر اقتصاد گفت: دولت در کنترل عوامل ناشی از کسری بودجه که به تورم دامن می‌زد، نسبت به گذشته بسیار موفق عمل کرده است.

عملکرد خوب دولت در کنترل کسری بودجه

بورس نیوز: سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی وزیر اقتصاد درباره سهام عدالت جاماندگان، اظهار کرد: با توجه به تکلیف بودجه سال جاری، وزارت رفاه باید مشمولین را با اولویت افراد تحت پوشش نهاد‌های حمایتی تعیین کند.وی افزود: در وزارت اقتصاد مقدمات آن را آماده کردیم. پیش‌نویس مصوبه مربوط به هیئت دولت آماده شده و به کمیسیون اقتصادی دولت ارسال شده است که به محض تصویب به هیات وزیران ارسال می‌شود. اما در مورد جزئیات آن به این دلیل که ممکن است دچار تغییراتی شود نمی‌توان اظهار نظر کرد.

وزیر اقتصاد در خصوص آخرین وضعیت سازمان بورس بیان کرد: این بحث مربوط به چندین جزء مختلف است و تنها به وزارت اقتصاد و سازمان بورس مربوط نیست. مسائلی در حوزه قیمت گذاری‌ها و نرخ‌های پتروشیمی‌ها در وزارت صمت و وزارت نفت مطرح است. در نتیجه رئیس سازمان بورس خود در خصوص تمام این بسته صحبت خواهد کرد.

خاندوزی در خصوص منفی شدن رشد نقدینگی گفت: مدیریت نقدینگی به عهده بانک مرکزی است، اما ما قایل به این هستیم که سه دسته از عوامل بر نرخ تورم موثر هستند. دولت در کنترل عوامل ناشی از کسری بودجه که به تورم دامن می‌زد، نسبت به گذشته بسیار موفق عمل کرده است. در بحث رشد نقدینگی ناشی از عملکرد بانک‌ها نیز اقدامات بسیار خوبی انجام شده است. در نتیجه پل‌های خلق پول از جمله نقدینگی مدیریت خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: