کد خبر : ۲۶۰۲۰۳
در آیین نامه جدید وزارت صمت تدوین شد؛
۲۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰
در آیین‌نامه‌ای که اخیرا از سوی وزارت اقتصاد و سازمان مالیاتی تدوین شده، مقرر گردید که واردکنندگان ۴ درصد مالیات علی‌الحساب خودشان را در گمرک پرداخت کنند.

کارت بازرگانی

بورس نیوز: در آیین‌نامه‌ای که اخیرا از سوی وزارت اقتصاد و سازمان مالیاتی تدوین شده، مقرر گردید که واردکنندگان ۴ درصد مالیات علی‌الحساب خودشان را در گمرک پرداخت کنند و در سال بعد که مالیات پرداخت می‌کنند، این ۴ درصد به عنوان مالیات علی‌الحساب در نظر گرفته و مابقی محاسبه و نهایی شود.

در همین راستا، معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه برخی مودیان مالیاتی خوش‌حساب از نظر سازمان امور مالیاتی با یک ارتباط سامانه‌ای که بین سازمان مالیاتی و گمرک برقرار شده بود، از پرداخت این مالیات علی‌الحساب مستثنی شده بودند، گفت:، اما طیف وسیعی از واردکنندگان که از منظر سامانه مالیاتی جزو خوش‌حساب‌ها قرار نمی‌گرفتند، این مالیات علی‌الحساب را پرداخت می‌کردند.

گفتنی است، براساس رویه‌ای که در گذشته حاکم بود، کالا‌های وارداتی مربوط به تولیدی‌ها که دارای پروانه بهره‌برداری و جواز تاسیس بودند، بدون نیاز به اینکه سه سال سابقه حسابرسی مالیاتی داشته باشند، به صورت کامل از پرداخت مالیات علی‌الحساب معاف بوده است.

به نظر می‌رسد که در رویه‌ای که اخیرا توسط وزارت اقتصاد اعلام شده، واردات کالا‌های غیر مصرفی از سوی تولیدکنندگان مشمول ۲ درصد مالیات علی‌الحساب خواهد شد و این در حالی است که تا پیش از این تولیدکنندگانی که با کارت بازرگانی خود اقدام به واردات می‌کردند از پرداخت مالیات معاف بودند.

البته همچنان شرط خوش‌حسابی پابرجاست و اگر تولیدکنندگان سه سال سابقه حسابرسی مالیاتی و صدور برگه تشخیص داشته باشند، از پرداخت مالیات علی‌الحساب معاف خواهند شد، اما در این بازه زمانی باید مالیات علی‌الحساب ۲ درصد را پرداخت کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: