کد خبر : ۲۶۰۲۱۸
مدیرعامل شرکت راه آهن گفت:
۲۲ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۲
مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: نخستین قطار ترانزیتی روسیه به هند برای انتقال به بندر شهید رجایی و سپس انتقال به هند با جابه جایی ۸ میلیون تن کالا وارد کشور شد.

ورود نخستین قطار ترانزیتی روسیه به هند به کشور

بورس نیوز:  میعاد صالحی، مدیرعامل شرکت راه آهن اظهار کرد: اولین قطار ترانزیتی روسیه به هند از مرز سرخس برای انتقال به بندر شهید رجایی و سپس انتقال به هند امروز با دستور مخبر معاون اول رئیس جمهور شروع به حرکت کرد.مبدأ حرکت قطار ترانزیتی کانتینری ایستگاه چخوف در استان مسکو و مقصد آن بندر ناواشیوای هند خواهد بود. طول مسیر حرکت نیز در ایران از مرز سرخس به سمت بندر شهید رجایی در نظر گرفته شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت راه آهن طبق تفاهم‌های صورت گرفته که با سفر رئیس جمهور ایران به کشور روسیه منعقد شده حرکت این قطار صورت گرفته و برای اولین بار در تاریخ از مبدا روسیه قطار روسی حرکت خود را آغاز کرده و ایران در این بخش به عنوان کریدور محسوب شده که ۱۶۰۰ کیلومتر استو تمام طول این مسیر بیش از ۵ هزار کیلومتر ریل است این قطار از روسیه به ترکمنستان و سپس به مرز سرخس آمده است.

با راه اندازی این خط مسیر ریلی علاوه بر حوزه ترانزیت و درآمد‌های ارزی آن به لحاظ اقتصادی و سیاسی هم بسیار با اهمیت است به طوری در این دولت دیپلماسی حمل ونقل رشد داشته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: