کد خبر : ۲۶۰۲۳۹
عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت:
۲۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰
عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت: قرار شد فعلاً با آیین‌نامه قبلی سهام عدالت کار‌ها اداره شود و برخی از موضوعات مهم که ابهام وجود داشت از جمله اینکه انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری چگونه برگزار شود و اعضای کارگروه چقدر اختیار قانونی داشته باشد.

با آیین‌نامه قبلی سهام عدالت کار‌ها اداره شود

بورس نیوز: محسن علیزاده، عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس درخصوص آخرین خبر‌ها از اصلاح آیین‌نامه اجرایی سهام عدالت اظهار کرد: در مورد اساسنامه شرکت‌های سهام عدالت و معرفی نمایندگان شرکت‌های سرمایه‌گذاری برای مجامع عمومی شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت تصمیم‌گیری شد.

وی افزود: قبلاً برای برگزاری انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت این محدودیت وجود داشت که آیا انتخابات به صورت حضوری یا الکترونیکی باشد که در شورای عالی بورس مصوب شد اساسنامه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی اصلاح شود.

علیزاده ادامه داد: همچنین کارگروهی تشکیل شد که به نمایندگی از سهامداران عدالت در شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی بتوانند در انتخابات هیأت مدیره شرکت‌های سرمایه‌پذیر حضور پیدا کنند. همچنین تا زمانی که انتخابات خود شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی برگزار شود و هیأت مدیره انتخابی تأیید صلاحیت شوند تا آن زمان نمایندگانی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی بتوانند در مجامع شرکت‌های سرمایه‌پذیر معرفی شوند و در انتخابات حضور پیدا کنند و قرار شد این کارگروه تا پایان دی‌ماه ۱۴۰۱ به کار خود ادامه دهد و بعد از آن زمینه‌های لازم برای برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و شرکت‌های تعاونی سهام عدالت شهرستانی و کانون ملی شرکت‌های سرمایه‌گذاری برگزار شود.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس در مورد اصلاح آیین‌نامه اجرایی سهام عدالت گفت: قرار شد فعلاً با آیین‌نامه قبلی سهام عدالت کار‌ها اداره شود و برخی از موضوعات مهم که ابهام وجود داشت از جمله اینکه انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری چگونه برگزار شود و اعضای کارگروه چقدر اختیار قانونی داشته باشد. همچنین اختیار قانونی به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی داده شود.

علیزاده افزود: قرار شد یک کمیته تخصصی هر هفته جلسه داشته باشد و مسائل شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را بررسی کنند. در هفته قبل برخی از اعضای حضور نداشتند و جلسه برگزار نشد.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس اظهار داشت: نمایندگان شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت و نماینده سازمان خصوصی‌سازی و یک عضو حقیقی از شورای عالی بورس به تناسب موضوعات در این کارگروه حضور پیدا می‌کنند و مسائل سهام عدالت را پیگیری می‌کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: