کد خبر : ۲۶۰۲۳۹
عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت:
۲۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰
عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت: قرار شد فعلاً با آیین‌نامه قبلی سهام عدالت کار‌ها اداره شود و برخی از موضوعات مهم که ابهام وجود داشت از جمله اینکه انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری چگونه برگزار شود و اعضای کارگروه چقدر اختیار قانونی داشته باشد.

با آیین‌نامه قبلی سهام عدالت کار‌ها اداره شود

بورس نیوز: محسن علیزاده، عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس درخصوص آخرین خبر‌ها از اصلاح آیین‌نامه اجرایی سهام عدالت اظهار کرد: در مورد اساسنامه شرکت‌های سهام عدالت و معرفی نمایندگان شرکت‌های سرمایه‌گذاری برای مجامع عمومی شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت تصمیم‌گیری شد.

وی افزود: قبلاً برای برگزاری انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت این محدودیت وجود داشت که آیا انتخابات به صورت حضوری یا الکترونیکی باشد که در شورای عالی بورس مصوب شد اساسنامه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی اصلاح شود.

علیزاده ادامه داد: همچنین کارگروهی تشکیل شد که به نمایندگی از سهامداران عدالت در شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی بتوانند در انتخابات هیأت مدیره شرکت‌های سرمایه‌پذیر حضور پیدا کنند. همچنین تا زمانی که انتخابات خود شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی برگزار شود و هیأت مدیره انتخابی تأیید صلاحیت شوند تا آن زمان نمایندگانی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی بتوانند در مجامع شرکت‌های سرمایه‌پذیر معرفی شوند و در انتخابات حضور پیدا کنند و قرار شد این کارگروه تا پایان دی‌ماه ۱۴۰۱ به کار خود ادامه دهد و بعد از آن زمینه‌های لازم برای برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و شرکت‌های تعاونی سهام عدالت شهرستانی و کانون ملی شرکت‌های سرمایه‌گذاری برگزار شود.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس در مورد اصلاح آیین‌نامه اجرایی سهام عدالت گفت: قرار شد فعلاً با آیین‌نامه قبلی سهام عدالت کار‌ها اداره شود و برخی از موضوعات مهم که ابهام وجود داشت از جمله اینکه انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری چگونه برگزار شود و اعضای کارگروه چقدر اختیار قانونی داشته باشد. همچنین اختیار قانونی به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی داده شود.

علیزاده افزود: قرار شد یک کمیته تخصصی هر هفته جلسه داشته باشد و مسائل شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را بررسی کنند. در هفته قبل برخی از اعضای حضور نداشتند و جلسه برگزار نشد.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس اظهار داشت: نمایندگان شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت و نماینده سازمان خصوصی‌سازی و یک عضو حقیقی از شورای عالی بورس به تناسب موضوعات در این کارگروه حضور پیدا می‌کنند و مسائل سهام عدالت را پیگیری می‌کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: