کد خبر : ۲۶۰۲۶۵
بر اساس اعلام سازمان مالیاتی؛
۲۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۱
متوسط مالیاتی که مشاغل از طریق ارائه اظهارنامه پرداخت کرده‌اند، معادل دو میلیون و ۳۶۵ هزار و ۱۸ تومان بوده که متوسط مالیات پرداختی مشاغل با تکمیل فرم تبصره ماده ۱۰۰، به میزان دو میلیون و ۶۱۸ هزار و ۲۹ تومان بوده است.

اعلام متوسط مالیات پرداختی مشاغل

بورس نیوز: صاحبان مشاغل و اصناف باید هر ساله تا پایان خردادماه اظهارنامه عملکرد درآمدی خود در سال گذشته را برای پرداخت مالیات مربوطه، پر کنند که این فرصت تا پایان ماه جاری تمدید شد.

بنابراین، صاحبان مشاغل تا پایان تیرماه سال جاری فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه my.tax.gov.ir اظهارنامه خود را پر کنند زیرا، درصورت انجام ندادن تکالیف قانونی، علاوه بر محرومیت از معافیت‌ها و نرخ صفر مالیاتی، مشمول جریمه ۳۰ درصدی غیرقابل بخشش و تهیه اظهارنامه برآوردی می‌شوند.

در این بین، برخلاف سال‌های قبل در روند اخذ مالیات از اصناف تغییراتی صورت گرفت که صدای مشاغل را بلند کرد.

ماجرا از این قرار بود که از این به بعد براساس قانون بودجه و قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، مبنای محاسبه مالیات برای مشاغل و اصناف، واریزی‌های کارتخوان و حساب تجاری آن‌ها خواهد بود.

البته، اگر از مبالغ واریزی به کارتخوان و حساب تجاری اصناف درآمدی عاید آن‌ها نشده باشد، در صورت ارائه اسناد و مدارک، از مبلغ مورد نظر مالیات گرفته نمی‌شود.

همچنین، صاحبان مشاغل و اصناف معادل دو میلیون و ۸۷۳ هزار و ۶۲۹ اظهارنامه برمبنای فرم تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم پر کرده‌اند تا مشمول مالیات مقطوع شوند.

از سوی دیگر، متوسط مالیاتی که مشاغل از طریق ارائه اظهارنامه پرداخت کرده‌اند، معادل دو میلیون و ۳۶۵ هزار و ۱۸ تومان بوده که متوسط مالیات پرداختی مشاغل با تکمیل فرم تبصره ماده ۱۰۰، به میزان دو میلیون و ۶۱۸ هزار و ۲۹ تومان بوده است.

علاوه براین، براساس فرم‌های تبصره ماده ۱۰۰ دریافتی میزان مالیات پرداختی در محدوده‌های زیر قرار دارد که طبق آن، بیش از ۱.۵ میلیون نفر از صاحبان مشاغل از پرداخت مالیات معاف شده‌اند.

همچنین، بیش از ۸۰۰ هزار نفر از مشاغل مالیاتی بین صفر تا ۵ میلیون تومان و بیش از ۲۴۰ هزار نفر از آن‌ها نیز مالیاتی بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان پرداخت کرده‌اند.

از سوی دیگر، ۱۹۰ هزار و ۱۳۶ نفر از مشاغل بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان مالیات پرداختند و ۲۳ هزار و ۸۶۴ نفر از آن‌ها نیز بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان مالیات پرداخت کرده‌اند.

تا این زمان، مالیات پرداختی ۲۹ هزار و ۲۱۳ نفر از مشاغل نیز بالای ۳۰ میلیون تومان بوده است.

اعلام متوسط مالیات پرداختی مشاغل

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: