کد خبر : ۲۶۰۲۷۱
۲۳ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۲
محاسبه حقوق ماهیانه هر کدام از کارمندان و کارکنان بخش‌های مختلف کاری، مسئله‌ای مهم است که باید حسابداران با نهایت دقت آن را بررسی و به انجام برسانند تا مبادا مشکلی غیرقابل جبران اتفاق نیفتد.

اضافه حقوق میلیادری و کارمند خوش شانس فراری


بورس نیوز: محاسبه حقوق ماهیانه هر کدام از کارمندان و کارکنان بخش‌های مختلف کاری، مسئله‌ای مهم است که باید حسابداران با نهایت دقت آن را بررسی و به انجام برسانند تا مبادا مشکلی غیرقابل جبران اتفاق نیفتد.

کارمندی که حقوق ۲۸۶ ماه رو اشتبا‌ها یکجا گرفته

ماه گذشته در بزرگ‌ترین کارخانه تولید کننده کالباس در شیلی، به یک کارمند به طور تصادفی ۲۸۶ برابرِ حقوقش پرداخت شده است و این یعنی این شخص، حقوق ۲۸۶ ماه کار نکرده اش را یکجا دریافت کرده است.
این مردِ خوش شانس که به جای ۵۰۰.۰۰۰ پزو (۵۴۲ دلار)، ۱۶۵، ۳۹۸، ۸۵۱ پزو (۱۸۰.۰۰۰۰دلار) حقوق گرفته بود، حالا بدون هیچ ردی غیب شده و ظاهرا نمی‌خواهد مازاد حقوقش را پس بدهد.

این ماجرا وقتی لو می‌رود که منشی به معاون مدیر شرکت مراجعه می‌کند تا اشتباهی را در پرداخت ماهانه اش گزارش کند. این شخص بعد از بررسی متوجه می‌شود که میلیون‌ها پزو؛ آن هم فقط به یک نفر اضافه پرداخت شده است.

مدیریت بعد از بررسی؛ از کارمند مربوطه می‌خواهد تا وجه پرداختی مازاد را برگرداند. ظاهرا او هم قبول می‌کند، اما از آن؛ به هیچ کدام از تماس‌ها پاسخ نمی‌دهد.

این کارمند فراری مدتی بعد، طی یک تماس تلفنی اظهار می‌کند که متوجه نشده و به زودی برای پرداخت پول به بانک مراجعه خواهد کرد؛ اما در واقع هیچ وقت این کار را انجام نداد و در تاریخ ۲ ژوئن خیلی راحت از طریق یک دفتر حقوقی استعفایش را اعلام کرد.

حالا شرکت چاره‌ای جز پیگیری قانونی ندارد و امیدوار است تا حداقل بخشی از ۱۸۰۰۰۰ دلاری (با قیمت دلار در تیر ماه ۱۴۰۱ مبلغی در حدود ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان) که به طور تصادفی پرداخت شده را پس بگیرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: